Литва вважає Росію відповідальною за вибухи посилок в Європі
Джерело: Reuters
Радник президента Литви заявив, що Росія відповідальна за вибухи посилок, відправлених з Литви до європейських країн.
У липні у німецькому Лейпцигу в контейнері з посилками, який готували до відвантаження на літак DHL, спалахнула пожежа.
Схожі інциденти трапились у транспортній компанії неподалік Варшави (Польща) та у Мінворті (Велика Британія).
У Німеччині спалахнула авіавантажна посилка. До пожеж, за даними, призвели закладені у посилки запальні суміші. Глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини повідомив, що лише за щасливим збігом посилка не зайнялась вже на борту літака у повітрі.
У жовтні польська газета Gazeta Wyborcza повідомила, що вибухонебезпечні посилки, які спричинили пожежі на кур’єрських складах, походять із Литви.
Польська прокурорка Катажина Калов-Яшевська минулого місяця повідомила про затримання чотирьох диверсантів, причетних до відправлення посилок з прихованими вибуховими речовинами та небезпечними матеріалами через кур’єрські компанії Європи.
Тепер на Заході вважають, що за інцидентами стоїть російська воєнна розвідка (ГРУ). Попередньо, причиною пожеж були електричні масажні пристрої, які містять речовину на основі магнію.
“Ми говоримо нашим союзникам, що це не випадковість, це частина військових операцій. Нам потрібно нейтралізувати і зупинити це з джерела, а джерело – військова розвідка Росії”, – сказав радник президента Литви Кястутіс Будрис.
Також польські прокурори стверджують, що серії займань були “тестовими запусками” РФ для атак на вантажні рейси США і Канади.
- Глава британської контррозвідки МІ-5 Кен Маккаллум заявив, що російська розвідка має на меті влаштувати “хаос на британських та європейських вулицях”, і попередив, що Велика Британія нині постає перед найскладнішою і багатошаровою загрозою за всю свою історію.
Станом на 16:00 вівторка, 5 листопада, від початку доби на фронті відбулося 75 бойових зіткнень.
З 1 січня 2025 року Кабмін відновить державний контроль за якістю лікарських засобів та за дотриманням ліцензійних умов для їх виробництва, торгівлі та імпорту.
У вівторок, 5 листопада, польська прокуратура висунула звинувачення двом чоловікам у справі про співпрацю з білоруськими спецслужбами.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний авіаційний університет (НАУ) запровадили заборону на використання месенджера Telegram у службових цілях.
Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.