Людство 2 серпня вичерпало умовний річний запас відновлюваних ресурсів планети — екологи

Джерело: DW.

2 серпня людство використало умовний запас відновлюваних природних ресурсів, який передбачають на рік. Екологи оголосили цю дату “Всесвітнім Днем екологічного боргу 2023 року”.

Американська екологічна організація порівнює екологічний слід людини: споживання відновлюваних ресурсів, здатність планети відновлюватись та поглинати відходи, зокрема вуглекислий газ.

Експерти підкреслили, що якби усі люди на планеті жили марнотратно, навівши як приклад Німеччину, то “День екологічного боргу” настав би ще 4 травня. Минулого року цей день настав на 5 днів раніше –  28 липня.

“На перший погляд, складається враження, що у 2023 році люди витратили менше ресурсів, ніж у 2022 році, але екологи з GFN підкреслюють, що це лише примарний прогрес”, – йдеться у матеріалі.

За словами представниці GFN Аманди Діп, ситуація з екоборгом фактично не змінюється майже десять років поспіль. Нині остаточно незрозуміло, який вплив мало зниження економічної активності через пандемію COVID-19 або зусилля із декарбонізації енергетики на споживання ресурсів.

Українським захисникам вдалося просунутися на Куп’янському напрямку і в Запорізькій області, тоді як війська РФ просунулися на півночі Урожайного Донецької області, під Авдіївкою і Торецьком.

14 липня відзначається Міжнародний день небінарних людей та День обізнаності про акул. За церковним календарем вшановують пам’ять святого апостола Акили.

За даними синоптиків, у неділю, 14 липня, в низці областей України очікується суха та спекотна погода.

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.