Люди не можуть чекати справедливості незрозуміло скільки – Андрій Костін

Джерело: Офіс Генерального прокурора в Telegram

Генеральний прокурор України Андрій Костін в інтервʼю телеканалу “Ми-Україна” розповів про документування та розслідування Офісом Генпрокурора воєнних злочинів Росії.

“Воєнні злочини є масовими та різноманітними. Найбільші виклики саме при розслідуванні цих злочинів, оскільки ми маємо справу з великою кількістю. І на цьому напрямку в нас вже є результати”, – сказав Костін.

Він зазначив, що вже понад 50 російських військових отримали вироки в українських судах. 

“Хтось може сказати, що це небагато. Коли я спілкуюся з міжнародними партнерами, вони дивуються цьому і кажуть: “Це небачено, що під час війни ви документуєте всі ці злочини”. Своєю чергою, ми відповідаємо: “Так, ми все документуємо з вашою допомогою, але ми ще ці злочини розслідуємо, передаємо справи в суди і отримуємо вироки. Тому що люди не можуть чекати справедливості незрозуміло скільки”, – розповів Костін.

Станом на 15 липня задокументовано понад 95 тисяч воєнних злочинів. Загалом 368 особам повідомлено про підозру, до суду направлено 219 обвинувальних актів. Засуджено 53 особи.

У ніч на 3 грудня противник атакував 12-ма ударними БпЛА типу “Shahed” з району Приморсько-Ахтарськ – РФ та керованою авіаційною ракетою Х-59 – з повітряного простору Бєлгородської народної республіки.

Через складні погодні умови спостерігається значне уповільнення темпів бойових дій на фронті.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.