Люди схильні обирати м’ясні альтернативи, якщо вони значно дешевші за звичайне м’ясо

Джерело: Phys.org

У США провели опитування, в якому з’ясували, що люди частіше обирають м’ясні альтернативи, якщо вони дешевші за звичайне м’ясо. Ключовим чинником при виборі ставала ціна м’ясних виробів або їхніх альтернатив, свідчило опитування 2100 споживачів у США. Якщо вартість обох варіантів була однаковою, респонденти частіше обирали м’ясо тваринного походження.

Економіст Штеффен Ян, тимчасовий професор кафедри маркетингу та інновацій MLU, зазначав, що, попри зростання пропозиції рослинних альтернатив, попит на м’ясо не знижується. Дослідження мало на меті з’ясувати, за яких умов споживачі готові переходити на альтернативні продукти.

Опитування проводилося в США, оскільки ця країна має один із найвищих рівнів споживання м’яса у світі. У 2023 році середній американець споживав близько 25 кілограмів яловичини.

У межах дослідження учасникам запропонували чотири варіанти гамбургерів: з яловичиною, з рослинним аналогом, з вегетаріанським напіваналогом та фалафельним бургером. Три чверті респондентів обрали м’ясний бургер.

Неочікуваним стало те, що гамбургер з фалафелем виявився найпопулярнішою альтернативою м’ясу, тоді як аналоговий бургер отримав найменшу підтримку. Дані також показують, що більшість опитаних погодилися б на альтернативу м’ясу, якщо м’ясного варіанту не було б у наявності. Лише третина категорично відмовилася від рослинних альтернатив.

Другий експеримент досліджував вплив ціни. М’ясні альтернативи коштують дорожче за звичайне м’ясо, що стало предметом дискусій щодо цінової політики.

Дослідник вказав, що спершу рівень цін не мав значного впливу на вибір. Утім коли рослинні аналоги ставали суттєво дешевшими, поведінка споживачів змінювалася. Наприклад, зниження ціни аналогового бургера на 10% збільшувало його продажі на 14%. Якщо ціна альтернатив була вдвічі нижчою за м’ясний бургер, кількість споживачів, які обирали рослинні варіанти, подвоювалася.

Чоловіки, які зазвичай є прихильниками м’ясної дієти, виявилися більш схильними змінювати свої вподобання за умови значної цінової різниці. Навіть ті, хто раніше не пробував м’ясні альтернативи, погоджувалися їх придбати, якщо вони були дешевшими.

На думку дослідників, ресторани та виробники продуктів могли б збільшити продажі вегетаріанських або веганських страв, знизивши їхню вартість порівняно з м’ясними аналогами.

Ян додав, що точне копіювання м’яса не є вирішальним фактором при виборі. Можливо, це пов’язано з тим, що багато споживачів асоціюють такі продукти з ультраобробленими, які мають суперечливу репутацію.

Опитування провели дослідники з Університету Мартіна Лютера Галле-Віттенберг (MLU), Університету Гумбольдта в Берліні та Університету Георга Августа в Геттінгені. Результати дослідження опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.

Італійська топ-модель Б’янка Балті, якій торік діагностували рак яєчників третьої стадії, поділилася новими світлинами в соцмережах до Всесвітнього дня боротьби проти раку.

Група фізиків з різних інститутів Китаю створила частинку світла у 37 вимірах. Вчені кажуть, що їхній експеримент демонструє, що квантова механіка набагато більше відрізняється від класичної фізики, ніж багато хто думав.

Модний дім Louis Vuitton випустив клатч у формі омара, який став частиною останньої колекції чоловічого одягу, розробленої Фарреллом Вільямсом. Згідно з чутками, вартість сумки може сягати 18 тисяч доларів.

Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.