Люди, які пізно лягають спати, мають кращі когнітивні здібності, ніж «жайворонки» – вчені

Джерело: The Guardian

Результати нового дослідження, під час якого вчені Імперського коледжу Лондона проаналізували дані понад 26 тисяч осіб, засвідчили, що так звані “нічні сови” – люди, які лягають спати пізно, – демонструють кращий результати тестів на інтелект, мислення, час реакції та пам’ять, ніж ті, хто засинає рано.

Учасників опитування поділили на три групи, залежно від часу найвищої продуктивності та тим, як пізно вони зазвичай засинають:

  • “нічні сови” – люди, які переважно лягають спати пізно;
  • “жайворонки” – учасники, які рано лягають спати і мають найвищу продуктивність зранку;
  • проміжна група – опитані, яких не можна віднести до жодної з категорій.

Згідно з результатами перевірки зв’язку між тривалістю, якістю і хронотипами (періодами найбільшої продуктивності), люди, які лягають спати пізніше або помірно пізно продемонстрували вищі когнітивні функції.

“Наше дослідження показує, що дорослі, які від природи є більш активними ввечері, як правило, краще виконують когнітивні тести, ніж ті, хто є “людьми ранку”. Ці хронотипи можуть впливати на нашу когнітивну функцію, а не просто на особисті уподобання”, – розповіла провідна авторка дослідження Раха Вест.

Після коригування факторів здоров’я та способу життя, як-от хронічні захворювання, куріння та вживання алкоголю, дослідники з’ясували, що “нічні сови” отримали приблизно на 13,5% кращі результати, ніж “ранкові люди”, і на 7,5% вищі за показники проміжної групи.

При цьому люди, які рано лягають спати, мали незмінно нижчі результати тестів за всіма напрямками. А учасники проміжної групи показали на 10,6% і 6,3% кращі показники, ніж “жайворонки”.

За словами авторів дослідження, незалежно від часу, коли люди йдуть відпочивати, найкраще на роботу мозку, особливо на пам’ять та швидкість обробки інформації, впливає сон тривалістю від семи до дев’яти годин.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.

У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.

Уночі 9 липня російські окупаційні війська масовано атакували Волинську область, скерувавши десятки повітряних засобів атак на обласний центр.

Триває 1232-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.