Майбутнє України – у НАТО: прем’єр-міністр Нідерландів Рютте
Джерело: Марк Рютте у Twitter
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
“У нас був успішний саміт НАТО, де ми підтвердили нашу незмінну підтримку України – і словом, і ділом. Ми нарощуємо співпрацю з Україною на всіх рівнях. Давайте будемо чіткі: майбутнє України – у НАТО”, – йдеться у дописі.
За словами Рютте, Україна може бути впевнена у довгостроковій військовій підтримці: “У такий спосіб ми допомагаємо Україні створювати армію, здатну протистояти російській загрозі та діяти за стандартами НАТО”.
Водночас глава уряду Нідерландів наголосив, що війна Росії проти України продемонструвала, що оборона і стримування вимагають від усіх країн-членів НАТО постійної відданості та зосередженості.
“Ось чому плани колективної оборони, які ми ухвалили на цьому саміті вперше за десятиліття, є таким значним кроком”, – пояснив він.
При цьому Рютте зауважив, що “НАТО вважається фундаментом безпеки, і Нідерланди пишаються, що є його частиною”. “Тому я вважаю за честь, що у 2025 році Нідерланди вперше в історії нашого Альянсу стануть країною, яка приймає саміт НАТО”, – резюмував він.
Варто нагадати, у Нідерландах заявили, що долучаться до декларації стосовно гарантій безпеки для України. Її на другому дні саміту НАТО у Вільнюсі погодили лідери G7.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.