Майбутнє України – у НАТО: прем’єр-міністр Нідерландів Рютте
Джерело: Марк Рютте у Twitter
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
“У нас був успішний саміт НАТО, де ми підтвердили нашу незмінну підтримку України – і словом, і ділом. Ми нарощуємо співпрацю з Україною на всіх рівнях. Давайте будемо чіткі: майбутнє України – у НАТО”, – йдеться у дописі.
За словами Рютте, Україна може бути впевнена у довгостроковій військовій підтримці: “У такий спосіб ми допомагаємо Україні створювати армію, здатну протистояти російській загрозі та діяти за стандартами НАТО”.
Водночас глава уряду Нідерландів наголосив, що війна Росії проти України продемонструвала, що оборона і стримування вимагають від усіх країн-членів НАТО постійної відданості та зосередженості.
“Ось чому плани колективної оборони, які ми ухвалили на цьому саміті вперше за десятиліття, є таким значним кроком”, – пояснив він.
При цьому Рютте зауважив, що “НАТО вважається фундаментом безпеки, і Нідерланди пишаються, що є його частиною”. “Тому я вважаю за честь, що у 2025 році Нідерланди вперше в історії нашого Альянсу стануть країною, яка приймає саміт НАТО”, – резюмував він.
Варто нагадати, у Нідерландах заявили, що долучаться до декларації стосовно гарантій безпеки для України. Її на другому дні саміту НАТО у Вільнюсі погодили лідери G7.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.