Майже «чарівна пігулка»: відмова від соцмереж на два тижні дала позитивні результати

Джерело:PsyPost

Дослідження в журналі “Behavioral Sciences” засвідчило, що двотижневий цифровий детокс від соціальних мереж може зменшити залежність від смартфонів і поліпшити фізичне, психічне та соціальне здоров’я молодих людей.

Смартфони часто викликають проблеми з психічним здоров’ям, поганий сон і зниження фізичної активності, що підвищує інтерес до цифрових детоксів. Дослідниці Пейдж Койн і Сара Вудрафф вивчили ефекти двотижневої відмови від соціальних мереж.

У дослідженні взяли участь 31 молода людина віком від 18 до 30 років з університету в Онтаріо, Канада. Учасники були постійними користувачами соціальних мереж і використовували iPhone з функцією відстеження екранного часу.

Їм було запропоновано обмежити використання соціальних мереж до 30 хвилин на день протягом двох тижнів.  Використання смартфонів і соціальних мереж відстежувалося через функцію “Екранний час” на iPhone. Учасники проходили опитування до детоксикації, під час і після неї.

Результати свідчать, що середній час у соціальних мережах скоротився на 77,7%, а залежність від смартфонів зменшилася. Ефект детоксикації тривав і не мав негативних наслідків. Поліпшилися якість і тривалість сну, задоволеність життям і знизився рівень стресу, хоча фізична активність, сидяча поведінка та харчування залишилися без змін.

Опитування учасників показали, що багато з них відчули полегшення, хоча деякі відзначили почуття відірваності від друзів і сім’ї.

Спочатку відмова від соцмереж викликала труднощі, але більшість адаптувалися, вважаючи обмеження в 30 хвилин оптимальним. Однак загальний екранний час залишився високим, оскільки учасники часто переходили до інших цифрових активностей або пристроїв.

Після детоксикації багато учасників визнали своє зловживання соціальними мережами, але зазначили, що стали більш обізнаними.

У Шотландії водолази виявили уламки британського військового судна, який було потоплено німецьким підводним човном у Північному морі майже 110 років тому.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.

Колегія суддів ВАКС визнала винуватим суддю Зарічного суду міста Суми Миколу Шершака в одержанні хабаря і засудила його до позбавлення волі строком на сім років.

Британська акторка Кейт Вінслет поділилася власними уявленнями про красу, зазначивши, що вважає зморшки “неймовірно гарними”.