Майже «чарівна пігулка»: відмова від соцмереж на два тижні дала позитивні результати
Джерело:PsyPost
Дослідження в журналі “Behavioral Sciences” засвідчило, що двотижневий цифровий детокс від соціальних мереж може зменшити залежність від смартфонів і поліпшити фізичне, психічне та соціальне здоров’я молодих людей.
Смартфони часто викликають проблеми з психічним здоров’ям, поганий сон і зниження фізичної активності, що підвищує інтерес до цифрових детоксів. Дослідниці Пейдж Койн і Сара Вудрафф вивчили ефекти двотижневої відмови від соціальних мереж.
У дослідженні взяли участь 31 молода людина віком від 18 до 30 років з університету в Онтаріо, Канада. Учасники були постійними користувачами соціальних мереж і використовували iPhone з функцією відстеження екранного часу.
Їм було запропоновано обмежити використання соціальних мереж до 30 хвилин на день протягом двох тижнів. Використання смартфонів і соціальних мереж відстежувалося через функцію “Екранний час” на iPhone. Учасники проходили опитування до детоксикації, під час і після неї.
Результати свідчать, що середній час у соціальних мережах скоротився на 77,7%, а залежність від смартфонів зменшилася. Ефект детоксикації тривав і не мав негативних наслідків. Поліпшилися якість і тривалість сну, задоволеність життям і знизився рівень стресу, хоча фізична активність, сидяча поведінка та харчування залишилися без змін.
Опитування учасників показали, що багато з них відчули полегшення, хоча деякі відзначили почуття відірваності від друзів і сім’ї.
Спочатку відмова від соцмереж викликала труднощі, але більшість адаптувалися, вважаючи обмеження в 30 хвилин оптимальним. Однак загальний екранний час залишився високим, оскільки учасники часто переходили до інших цифрових активностей або пристроїв.
Після детоксикації багато учасників визнали своє зловживання соціальними мережами, але зазначили, що стали більш обізнаними.
- Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе підтримав пропозицію заборонити дітям реєструвати облікові записи в соціальних мережах до досягнення ними 16 років, заявивши, що надмірне спілкування в Інтернеті в юному віці серйозно шкодить їх психічному здоров’ю.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.
У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль захищає указ про введення воєнного стану та не підтримує тиск щодо відставки. Опозиція продовжує другу спробу імпічменту лідера.
Російська державна компанія “Роснефть” уклала контракт з приватною індійською компанією “Reliance” на постачання нафти. Угода стала наймасштабнішою в історії щодо постачання нафти між РФ та Індією.