Майже кілограм ваги і 10 годин зарядки: перший мобільний телефон відзначає день народження

Джерело: Букви

3 квітня 1973 року інженер компанії Motorola Мартін Купер зробив перший дзвінок бездротовим телефоном.

Зокрема розробник зателефонував знайомому колезі з компанії-конкурента, і одразу похвалився, що дзвонить бездротовим телефоном.

Вага першої моделі мобільного досягала майже кілограма. При цьому телефон був 22 сантиметри завдовжки, шириною близько 4 см, а його товщина була майже 12 см.

Фото з відкритих джерел

“Ми не думали про те, що створюємо історію. Все, що нас турбувало – це здатність цього телефона працювати”, – розповів Мартін Купер.

Протриматися на акумуляторі Motorola могла всього півгодини – при тому, що заряджати батарею необхідно було близько 10 годин.

У Бангладеш через сильну спеку закрили навчальні заклади країни. Відтак 33 мільйони учнів пішли на вимушені канікули.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.