Майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж — дослідження

Джерело: Independent

Аналіз показує, що майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж. Попередні результати дослідження Кембриджського університету викликали значний інтерес: вчені зазначили, що відносини деяких осіб із соціальними мережами можна порівняти з поведінковою залежністю.

Дослідницька група з Кембриджа працює з даними, зібраними в рамках Когортного дослідження нового тисячоліття, яке проводиться Центром лонгітюдних досліджень Лондонського університету.

Це дослідження стежить за життям понад 18 000 дітей, народжених у Великій Британії між 2000 та 2001 роками, для кращого розуміння життєвих умов дітей, народжених на початку 21 століття.

Джорджія Тернер, аспірантка Кембриджського університету, пояснює, що вони не стверджують, що особи, які відчувають залежність, насправді залежні. Однак, може бути неприємно відчувати, що ти не контролюєш свою поведінку.

Згідно з дослідженням, 48% із 7022 опитаних визнали, що вони відчувають залежність від соціальних мереж. Ці дані були зібрані між січнем 2018 року та березнем 2019 року, коли учасникам було 17 років.

Серед тих, хто відчував залежність, більшість становили дівчата (57%), у порівнянні з хлопцями (37%).

Тернер зазначила, що багато людей відчувають себе залежними і це дійсно вражає, але називати це залежністю від соціальних мереж може бути спрощенням.

Для деяких їхня взаємодія з соцмережами схожа на поведінкову залежність, але інші можуть використовувати їх для боротьби зі стресом або відчують тиск через негативне суспільне ставлення до “марнування часу” у соцмережах.

“Це важливо не лише для філософської дискусії про залежність, але й для пошуку відповідних втручань, де це необхідно. Якщо залежність не є причиною чиїхось проблем, втручання на основі залежності може їм не допомогти”, — сказала дослідниця.

Робота пані Тернер триває і не була офіційно рецензована чи опублікована.

Триває 1166-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 956 тисяч осіб.

Одне із суден організації Коаліція Флотилія свободи, яке повинно було доправити вантаж гуманітарної допомоги до сектору Гази та активістів, зокрема Грету Тунберг, у районі узбережжя острова Мальта в ніч на 2 травня зазнало атаки дронів.

У ніч на 4 травня Росія атакувала Київ ударними безпілотниками. Унаслідок атаки у столиці виникли руйнування та загоряння у трьох районах: Оболонському, Святошинському та Шевченківському. Є постраждалі.

Глава апарату Білого дому Сьюзі Вайлс пропонувала Майку Волцу, зокрема, посаду посла США у Саудівській Аравії після його відставки з посади радника президента з питань нацбезпеки.

Організація Об’єднаних Націй на тлі кризи з фінансуванням розглядає масштабну реформу, яка передбачає об’єднання основних департаментів та перерозподіл ресурсів по всьому світу.