Майже половину всесвітнього вебтрафіку генерують боти — дослідження

Джерело: AIM

42% всесвітнього вебтрафіку генерують боти, з-поміж цього числа 65% є зловмисними. Дані навели згідно з останнім дослідженням State of the Internet, проведеним компанією Akamai Technologies.

Сектор електронної комерції виявився найбільш вразливим до високоризикового трафіку ботів. Такі компанії значною мірою залежать від вебпрограм, що приносять прибуток.

Всупереч тому, що деякі боти приносять користь бізнесу, – більшість із них використовуються зі зловмисними намірами. Серед таких виокремили розвідку та шпигунство, створення сайтів-самозванців та інші схеми, які негативно впливають на досвід споживачів.

“Кожен бізнес з онлайн-магазинами опирається на ботів-збирачів тою чи іншою мірою. Виклики з’являються, коли ці боти використовуються не за призначенням, оскільки через схожий набір функцій важко розрізнити корисних та зловмисних”, – сказав Рубен Кох, директор із технологій безпеки та стратегії Akamai Technologies.

Дослідження виявило, що мережі ботів на основі штучного інтелекту здатні знаходити та збирати дані та контент, що розміщені в менш структурованому форматі.

Боти-збирачі можуть створювати вдаліші фішингові кампанії завдяки отриманим описам, фотографіям та вартості продуктів. Надалі ці дані використовують для створення нових акаунтів, що становить до 50% збитків від шахрайства.

Росіяни забрали в тимчасово окупованому Криму будинок української співачки Джамали.

У Закарпатській області у водоймі потонули дві дівчинки. Трагедія трапилася з підлітками 10-12 років у селі Батрадь Берегівського району.

В Україні триває 865-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 550 тисяч осіб.

Лікарі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні прооперували 6-річну дівчинку та дістали з її шлунка кілограм волосся.

Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами у Ніжинському районі Чернігівської області.