Майже весь персонал USAID відправляють у відпустку

Джерело: сайт USAID

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про відправлення у відпустку більшості своїх співробітників по всьому світу. Виняток становитимуть лише ті, хто виконує критично важливі функції, а також представники керівництва та спеціальних програм.

За повідомленнями, 7 лютого весь персонал буде офіційно переведений у статус адміністративної відпустки. Для співробітників, які працюють за межами США, готується план повернення до країни протягом 30 днів. Агентство має намір організувати та профінансувати їхнє повернення, а також розірвати контракти, які не належать до категорії важливих.

Як зазначає ABC News із посиланням на джерела, за кордоном працює від 1,5 до 2 тисяч співробітників USAID. Водночас новий заступник керівника агентства Піт Марокко повідомив представникам Держдепартаменту, що якщо евакуація персоналу не буде завершена вчасно, її можуть забезпечити військові.

Співрозмовники ABC News, знайомі з деталями плану, висловили занепокоєння через стислий термін його реалізації. На їхню думку, багатьом працівникам буде складно виконати вимоги відкликання, а частина дипломатичних представництв США не отримала чітких роз’яснень щодо ситуації.

Грузинській співак Ереклі Гецадзе під час концерту на музичному фестивалі Tbilisi Open Air викинув до сміттєвого бака російський триколор і справив на нього природну потребу. Глядачі підтримали музиканта схвальними вигуками та оплесками.

Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.

Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.

У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.