Макрон наполіг на зустрічі Трампа та Зеленського – Axios

Джерело: Axios

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп провів зустріч з главою України Володимиром Зеленським у Парижі, попри те, що спершу не планував переговори.

У необхідності такої зустрічі Трампа переконав президент Франції Емманюель Макрон.

Зрештою, Трамп погодився на пропозицію і вже 7 грудня зустрівся із президентом України у Парижі. Розмова тривала 45 хвилин і як поінформувало джерело, була  “хорошою та плідною”.

Також представник перехідної команди Трампа відзначив, що Зеленський приєднався до зустрічі приблизно на останні 10 хвилин. Зауважується, що сторони обговорювали ключову тему – досягнення справедливого миру у війні РФ проти України.

Раніше The Washingtom Post писали, що присутність Трампа акцентує те, що він уже переосмислює американську зовнішню плітику, адже за місяць офіційно вступить на посаду.

Зустріч у Єлисейському палаці дала можливість Макрону позиціонувати себе як впливового діяча, у той час коли західні лідери стурбовані майбутньою діяльністю обраного президента. Особливо на тлі того, що Росія досягає значних успіхів в Україні – пише видання.

Україні щомісяця потрібні мільярди доларів для економічної та військової підтримки і адміністрація Байдена скасовує обмеження та нарощує допомогу в останні тижні.

Попередньо Трамп заявив, що планує швидко покласти край війні і розкритикував Сполучені Штати за надто великі витрати на конфлікт. Трамп ще не окреслив, як він це зробить, але його взаємини з Путіним викликали занепокоєння щодо поступок, на які він може піти.

Макрон заявив, що нічого не можна вирішувати “щодо України без українців і нічого щодо Європи без європейців”, і що підтримку України слід посилити.

Під час телефонної розмови Макрона з Трампом вони обговорювали Україну, і Макрон сказав Трампу, що будь-які переговори повинні передбачати значні поступки з боку Росії – написали у WP.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.