Макрон наполіг на зустрічі Трампа та Зеленського – Axios

Джерело: Axios

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп провів зустріч з главою України Володимиром Зеленським у Парижі, попри те, що спершу не планував переговори.

У необхідності такої зустрічі Трампа переконав президент Франції Емманюель Макрон.

Зрештою, Трамп погодився на пропозицію і вже 7 грудня зустрівся із президентом України у Парижі. Розмова тривала 45 хвилин і як поінформувало джерело, була  “хорошою та плідною”.

Також представник перехідної команди Трампа відзначив, що Зеленський приєднався до зустрічі приблизно на останні 10 хвилин. Зауважується, що сторони обговорювали ключову тему – досягнення справедливого миру у війні РФ проти України.

Раніше The Washingtom Post писали, що присутність Трампа акцентує те, що він уже переосмислює американську зовнішню плітику, адже за місяць офіційно вступить на посаду.

Зустріч у Єлисейському палаці дала можливість Макрону позиціонувати себе як впливового діяча, у той час коли західні лідери стурбовані майбутньою діяльністю обраного президента. Особливо на тлі того, що Росія досягає значних успіхів в Україні – пише видання.

Україні щомісяця потрібні мільярди доларів для економічної та військової підтримки і адміністрація Байдена скасовує обмеження та нарощує допомогу в останні тижні.

Попередньо Трамп заявив, що планує швидко покласти край війні і розкритикував Сполучені Штати за надто великі витрати на конфлікт. Трамп ще не окреслив, як він це зробить, але його взаємини з Путіним викликали занепокоєння щодо поступок, на які він може піти.

Макрон заявив, що нічого не можна вирішувати “щодо України без українців і нічого щодо Європи без європейців”, і що підтримку України слід посилити.

Під час телефонної розмови Макрона з Трампом вони обговорювали Україну, і Макрон сказав Трампу, що будь-які переговори повинні передбачати значні поступки з боку Росії – написали у WP.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.