Макрон оголосив про розпуск парламенту та призначив позачергові вибори

Джерело: Welt

9 червня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту. Позачергові вибори відбудуться 30 червня та 7 липня.

Макрон зробив оголошення після поразки його партії на виборах в Європарламент. Партія “Національне об’єднання” Марі ЛеПен набирала близько 32%, тоді як партія Макрона отримала 15% голосів, соціалісти мають 14%.

Позачергові вибори заплановано вже на 30 червня і 7 липня.

Це поганий результат для партій, які захищають Європу, включаючи президентську більшість, — зазначив Макрон. Ультраправі мають успіх по всьому континенту. — Після цього дня я не можу прикидатися, ніби нічого не сталося. Я почув ваше повідомлення та вашу стурбованість, і я не залишу їх без відповіді, — додав він. — Будьте впевнений в одному: моя єдина мета — бути корисним нашій країні, яку я так люблю, і служити тобі. Франції потрібна чітка більшість, щоб діяти спокійно та в єдності.

Президента у Франції обирають окремо, тому сам Макрон на вибори не потрапив і, як планується, залишиться на посаді до 2027 року.

Зауважимо, з 6 по 9 червня відбуваються десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років. Громадяни ЄС можуть проголосувати за своїх представників у Європейському парламенті у Страсбурзі. Цього разу 96 із 720 євродепутатів оберуть у Німеччині.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що росіяни готуються до втручання у вибори до Європарламенту.

Туск наголосив, що погрози стосуються саме його країни. Також серед країн, які перебувають під найбільшою загрозою втручання, крім Польщі ще є Литва, Латвія, Естонія та меншою мірою Фінляндія.

Згодом ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

В Одесі 17-річна дівчина випадково застрелила 23-річного військового під час застілля. Вона хотіла зібрати й розібрати автомат.

Водій Tesla в Каліфорнії переконався, що не варто повністю довіряти системі автопілота. Його автомобіль виїхав на залізничні колії у Вудленді. За інформацією місцевої поліції, це сталося через те, що водій не встиг відреагувати на помилку автопілота.

Під час першої з 2018 року офіційної зустрічі глав урядів Німеччини та Польщі Олафа Шольца та Дональда Туска, що відбулася у Варшаві, сторони акцентували на важливості розв’язання спільних питань оборони на тлі російської військової агресії.

Microsoft поінформувала понад десять державних установ й університетів Техасу про те, що фінансовані Росією хакери отримали доступ до електронного листування між ними та компанією.

На сході України лінія активного фронту збільшилась, однак на деяких напрямках зменшилася інтенсивність бойових дій.