Макрон оголосив про розпуск парламенту та призначив позачергові вибори

Джерело: Welt

9 червня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту. Позачергові вибори відбудуться 30 червня та 7 липня.

Макрон зробив оголошення після поразки його партії на виборах в Європарламент. Партія “Національне об’єднання” Марі ЛеПен набирала близько 32%, тоді як партія Макрона отримала 15% голосів, соціалісти мають 14%.

Позачергові вибори заплановано вже на 30 червня і 7 липня.

Це поганий результат для партій, які захищають Європу, включаючи президентську більшість, — зазначив Макрон. Ультраправі мають успіх по всьому континенту. — Після цього дня я не можу прикидатися, ніби нічого не сталося. Я почув ваше повідомлення та вашу стурбованість, і я не залишу їх без відповіді, — додав він. — Будьте впевнений в одному: моя єдина мета — бути корисним нашій країні, яку я так люблю, і служити тобі. Франції потрібна чітка більшість, щоб діяти спокійно та в єдності.

Президента у Франції обирають окремо, тому сам Макрон на вибори не потрапив і, як планується, залишиться на посаді до 2027 року.

Зауважимо, з 6 по 9 червня відбуваються десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років. Громадяни ЄС можуть проголосувати за своїх представників у Європейському парламенті у Страсбурзі. Цього разу 96 із 720 євродепутатів оберуть у Німеччині.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що росіяни готуються до втручання у вибори до Європарламенту.

Туск наголосив, що погрози стосуються саме його країни. Також серед країн, які перебувають під найбільшою загрозою втручання, крім Польщі ще є Литва, Латвія, Естонія та меншою мірою Фінляндія.

Згодом ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Месенджер Telegram, заснований Павлом Дуровим, у 2024 році вперше вийшов на річний прибуток, заробивши 540 млн доларів. Виручка компанії, яка базується в Дубаї, зросла до 1,4 млрд доларів порівняно з 343 млн доларів у 2023 році.

Хакер, який зламав систему зв’язку, що використовувалася колишнім радником Трампа з національної безпеки Майком Волцом, отримав дані понад 60 співробітників американського уряду.

У травні Франція відправила до Балтійського моря своє розвідувальне судно Dupuy de Lôme для перехоплення сигналів та стеження за активністю російського “тіньового флоту” — групи суден, які Росія використовує для обходу санкцій, зокрема для нелегального транспортування нафти. Цей крок є частиною зусиль НАТО щодо посилення моніторингу в регіоні, де зростає напруга через дії Росії.

Кабінет міністрів затвердив Стратегію розвитку мисливського господарства до 2035 року, що викликало хвилю критики з боку зоозахисного руху UAnimals.