Макрон закликав інвестувати в оборону Європи €200 млрд

Джерело: Емманюель Макрон в інтерв’ю Il Foglio

Країнам Європи потрібно залучити 200 млрд євро інвестицій  в оборону континенту, щоб підготуватися до можливого відходу США, заявив президент Франції Емманюель Макрон. Він уточнив, що така сума знадобиться “на початковому етапі”.

Макрон закликав зібрати ці кошти через спільні позики чи Європейський стабілізаційний механізм, а також залучити Європейський інвестиційний банк та приватний капітал. На його думку, потрібно прагнути до збільшення оборонних витрат до 3–3,5% ВВП. У 2024 році вони становили 1,9% від ВВП ЄС або 326 млрд євро.

Торкнувшись розбіжностей усередині ЄС, Макрон заявив, що навіть країни, що скептично ставляться до підтримки України, наприклад Угорщина та Словаччина, зрештою виступатимуть за зміцнення європейської оборони.

Мова не лише про Україну, а й про те, що ми не знаємо, що робитимуть американці через п’ять чи десять років. На цей час ми знаємо тільки те, що росіяни посилили свою позицію і стали набагато агресивнішими стосовно нас. А протягом останніх трьох років вони витратили на оборону 10% свого ВВП. Їхній ВВП менший за наш, але вони витрачають 10% від нього. Тому ми маємо готуватися до того, що на нас чекає. І незалежно від того, що робитимуть американці, — наголосив французький президент.

2 березня Макрон взяв участь у саміті з питань безпеки у Європі, що відбувся у Лондоні. На зустріч також приїхали прем’єр-міністри Польщі Дональд Туск, Норвегії Йонас Стере, Швеції Ульф Крістерссон, Чехії Петр Фіала, Данії Метте Фредеріксен, Італії Джорджія Мелоні, Нідерландів Дік Схооф; президенти України Володимир Зеленський, Фінляндії Стубб, Румунії Болоян і канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Крім того, на саміті були присутні голова Євроради Антоніу Кошта, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, генсек НАТО Марк Рютте, прем’єр Канади Джастін Трюдо та міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан. Кожен із гостей зустрічав особисто глава уряду Великої Британії Кір Стармер.

Раніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Лондон й Париж пропонують встановити в Україні перемир’я на один місяць зокрема із забороною ударів по енергетичній інфраструктурі.

Додамо, президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”. Павел акцентував, що “мир” на умовах агресора є капітуляцією.

Тоді як прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США.

За словами прем’єра, після обговорень із Зеленським, Трампом і Макроном досягнуто домовленості про те, що Велика Британія разом із Францією та, “можливо, одним або двома іншими” країнами працюватимуть з Києвом, щоб зупинити війну. Далі цей мирний план представлять США.

Також Стармер заявив, що США мають надати гарантії безпеки у разі, якщо Європа погодиться розпочати в Україні миротворчу операцію. Він зазначив, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною.

На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, попри його риторику та ставлення до Зеленського.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.