Макрон засудив схвальні коментарі Ірану щодо атаки ХАМАСу

Джерело: Reuters

10 жовтня президент Франції Емманюель Макрон заявив, що потурання Ірану нападу ХАМАСу на Ізраїль є неприйнятним. Нині Париж намагається встановити, чи був Тегеран безпосередньо причетним до цього.

Я не можу коментувати пряму участь Ірану, для якої у нас немає офіційних доказів, але очевидно, що публічні коментарі іранської влади були неприйнятними… і що, ймовірно, ХАМАСу пропонували допомогу, – заявив Макрон. – Але я залишатимусь обережним у цьому питанні, доки ми не стабілізуємо дані розвідки.

Спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцем вони наголосили на праві Ізраїлю захищатися від нападів на своїй території.

Я сподіваюся, що наступні дні дозволять Ізраїлю покласти край будь-якому нападу на свою територію та звільнити заручників, – зазначив глава Франції.

Зауважимо, 8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАСу Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.

Водночас, за словами заступника радника президента США з національної безпеки Джона Файнера, Сполучені Штати “не володіють прямою інформацією про зв’язок Ірану з нападом терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль”.

Раніше речник ХАМАСу Газі Хамад наголосив, що всебічну підтримку нападу надав Іран – основний спонсор ХАМАСу і Палестинського ісламського джихаду, а також ліванської терористичної групи “Хезболла”.

Своєю чергою, місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.