У США немає прямої інформації про зв’язок Ірану з нападом ХАМАС на Ізраїль – Білий дім

Джерело: CNN

За словами заступника радника президента США з національної безпеки Джона Файнера, Сполучені Штати “не володіють прямою інформацією про зв’язок Ірану з нападом терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль”.

“Що ми можемо абсолютно зрозуміло сказати, так це те, що Іран загалом причетний до цих атак, оскільки він підтримував ХАМАС протягом десятиліть”, – вважає Файнер.

Як розповіли у виданні, він вказав на постачання зброї, навчання та іншу фінансову підтримку ХАМАС з боку Тегерана.

“Чого в нас немає, то це прямої інформації, яка доводить причетність Ірану до замовлення або планування атак, які відбулися протягом останніх кількох днів. Це те, за чим ми будемо продовжувати уважно стежити”, – запевнив посадовець.

Раніше речник ХАМАСу Газі Хамад наголосив, що всебічну підтримку нападу надав Іран – основний спонсор ХАМАС і Палестинського ісламського джихаду, а також ліванської терористичної групи “Хезболла”.

Своєю чергою, місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.