У США немає прямої інформації про зв’язок Ірану з нападом ХАМАС на Ізраїль – Білий дім

Джерело: CNN

За словами заступника радника президента США з національної безпеки Джона Файнера, Сполучені Штати “не володіють прямою інформацією про зв’язок Ірану з нападом терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль”.

“Що ми можемо абсолютно зрозуміло сказати, так це те, що Іран загалом причетний до цих атак, оскільки він підтримував ХАМАС протягом десятиліть”, – вважає Файнер.

Як розповіли у виданні, він вказав на постачання зброї, навчання та іншу фінансову підтримку ХАМАС з боку Тегерана.

“Чого в нас немає, то це прямої інформації, яка доводить причетність Ірану до замовлення або планування атак, які відбулися протягом останніх кількох днів. Це те, за чим ми будемо продовжувати уважно стежити”, – запевнив посадовець.

Раніше речник ХАМАСу Газі Хамад наголосив, що всебічну підтримку нападу надав Іран – основний спонсор ХАМАС і Палестинського ісламського джихаду, а також ліванської терористичної групи “Хезболла”.

Своєю чергою, місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​