Макрон: заява стосовно направлення військ в Україну – ретельно продумана

Джерело: Le Monde

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Макрон заявив, що кожне його слово щодо України було “зваженим”, “продуманим” і “виваженим”.

Це досить серйозні теми. Кожне моє слово на цю тему є зваженим, продуманим і виваженим, — зазначив глава Франції, коментуючи заяву про можливість відправки сухопутних військ країн НАТО на допомогу Україні.

Водночас під час урочистого відкриття Олімпійського селища Паризьких ігор у Сен-Дені Макрон відмовився від будь-яких “геополітичних коментарів” у цьому контексті, заявивши, що “не місце”  і що “спорт повинен допускати єдність і умиротворення”.

Зауважимо, 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що поки що немає консенсусу стосовно відправки військ в Україну, однак, цю тему не можна виключати.

Натомість 29 лютого глава РФ Володимир Путін заявив західним країнам, що вони “ризикують спровокувати” ядерну війну, якщо надішлють війська воювати за Україну, попередивши, що Москва має зброю, щоб завдавати ударів по цілях на Заході.

Своєю чергою, раніше Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.

Відповідну заяву Макрон зробив під час конференції лідерів європейських держав, котрі прибули на його запрошення до Парижа задля обговорення шляхів підтримки України. Глава Франції наголосив, що європейським країнам потрібно докласти ще більше зусиль для надання військової допомоги Україні.

Близько 20 європейських лідерів зустрілися в Парижі 26 лютого, щоб надіслати російському президенту Володимиру Путіну послання про європейську рішучість щодо України та протистояння наративу Кремля, що РФ “виграє війну”, що триває вже третій рік.

Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.

2 лютого Макрон засудив удар армії РФ по Бериславу на Херсонщині, внаслідок якого загинули французькі гуманітарні працівники.

Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.