Малайзія планує використати орангутангів для дипломатії

Джерело: DW

Малайзія, яка є другим за величиною виробником пальмової олії у світі, оголосила про намір використати орангутангів для демонстрації своєї прихильності до збереження біорізноманіття. Міністр сировини країни Джохарі Абдул Гані заявив, що планується передати орангутангів основним країнам-імпортерам пальмової олії, включно з ЄС, Індією та Китаєм.

Цей крок став відповіддю на критику з боку екологічних організацій. Вони стверджують, що масове виробництво пальмової олії призводить до знищення природних місць існування орангутангів, особливо в Малайзії та Індонезії.

ЄС, своєю чергою, минулого року ухвалив рішення поступово вилучити з виробництва товари, що спричиняють вирубку лісів, включаючи пальмову олію, до 2030 року.

Міністр Гані вважає, що цей новий дипломатичний підхід, який він порівнює з китайською “дипломатією панд”, допоможе покращити репутацію Малайзії як країни, що активно дбає про збереження дикої природи та стале ведення сільського господарства. Водночас країна прагне підкреслити свої зусилля щодо захисту лісів і екологічної стійкості.

На сайті Всесвітнього фонду природи (WWF) наголошується, що орангутанги перебувають під загрозою вимирання, і їхня чисельність може зменшитись до 47 000 до 2025 року, якщо не буде вжито відповідних заходів.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.