Мальдіви постачають до РФ мікросхеми на десятки мільйонів доларів в обхід санкцій

Джерело: Nikkei Asia

Мальдіви, оточені блакитними водами та сонячною погодою, є популярним місцем для багатьох туристів. Одначе, є й інша сторона місця чарівних курортів. Країна також є транзитним пунктом для вантажів для РФ в обхід західних санкцій.

Згідно з даними, отриманими від індійської дослідницької фірми Export Genius, за рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну приблизно 400 000 напівпровідників американського виробництва на загальну суму у $53,6 млн було відправлено в Росію через Мальдіви. Враховували постачання вартістю від $50 000. Це 19% від обсягу товарного експорту Мальдів у 2021 році, який в ООН оцінили у $280 млн.

Тож нині країна є другим постачальником напівпровідників до РФ після Китаю.

Постачання напівпровідників різко зросли у травні 2022 року — того самого місяця, коли російський авіагігант “Аерофлот” відновив рейси між Мале та Москвою. Польоти були призупинені через вторгнення в Україну в лютому цього року.

Це раптове зростання відбулося попри те, що, за словами Акіри Мінамікави, старшого директора з консультацій Omdia, ринку напівпровідників на Мальдівах не існує.

За даними митниці, 14 експортерів переправила напівпровідники до Росії. Тоді як жодна з цих компаній не базується на Мальдівах.

Одна з таких компаній, Mykines зі штаб-квартирою в Лондоні, експортувала мікросхем приблизно на $40 млн, або 80% від загального обсягу. У квітні 2023 року у The Financial Times повідомляли, що Mykines відправив до Росії електронного обладнання на суму близько $1,2 млрд.

Другою компанією в списку стала гонконгська Pixel Devices.

Одне з джерел із судноплавної компанії розповіло, що постачання напівпровідників зі США до Росії можливі. Для цього потрібно зазначити одержувачем мальдівську торгову або експедиторську компанію.

Наразі напівпровідники та мікросхеми залишаються єдиним товаром, постачання якого збільшилося до Росії після введення санкцій.

Варто нагадати, один із високопосадовців США раніше повідомив, що РФ все успішніше ухиляється від західних санкцій щодо електроніки. Зокрема на початку цього року Росія змогла реімпортувати певні ключові категорії електроніки приблизно на довоєнному рівні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.