Маляр заявила, що військові мали б розуміти, що їх не демобілізують до завершення війни
Джерело: Ганна Маляр в етері токшоу Суспільного “Новий відлік”
Юристка та ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час обговорення закону про мобілізацію та проблеми щодо демобілізації заявила, що військові перед тим як вступати до лав ЗСУ повинні були прочитати конституцію і зрозуміти, що їх не демобілізують до завершення воєнного стану.
Відтак, Ганна Маляр під час обговорення проблеми щодо демобілізації військових ЗСУ вступила в дискусію з нардепкою Інною Совсун, яка розповіла, що її чоловік пішов на фронт від початку повномасштабної війни і він досі перебуває там.
У відповідь Ганна Маляр сказала: “Він, коли йшов, він же знав норму конституції й що демобілізація неможлива завчасно до завершення воєнного стану. Він знав, що демобілізувати не можуть допоки в країні воєнний стан триває. Усі це знали”.
Своєю чергою, депутатка Інна Совсун зазначила, що коли люди пішли 24 лютого 2022 року на фронт, то їм потрібно не закидати, що вони недочитали щось в конституції, а подякувати, і подякувати їхнім родинам, які чекають їх більш ніж два роки.
Суспільство обурила така заява Ганни Маляр. Зокрема, дівчина загиблого льотчика Андрія Пільщикова з позивним “Джус” та волонтерка Меланія Подоляк написала:
“Сорі, але просто в мене дуже палає. Ввімкнула я “Суспільне”. А там Ганна Маляр з хамськи-самозадоволеним писком питає Інну Совсун, чий чоловік служить вже два роки: “а ваш чоловік не читав Конституцію перед тим, як йти в армію, і не знав, що демобілізації не буде до кінця війни?” Я щось так офігіла”.
Зокрема, заяву Маляр прокоментував нардеп від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко:
“А тепер я хочу сказати про Гану Маляр. Знаєте є такі люди, яких ти посилаєш на три літери, а вони знову лізуть. Це про неї. Цю безумну людину ледве звільнили з Міноборони, а тепер вона повернулась в Генштаб. Прям зараз вона найголовніша по медійці в ЗСУ. Сподіваюсь ненадовго.
Ви думаєте, чому, наприклад в трендах ТікТоку пісня про ухилянта? Або чому провал в мобілізації? Або чому війна забувається? Спитайте у Ганни. Це її зона відповідальності. Все що у нас погане з медіа має імʼя і це імʼя Ганна Маляр.
Сподіваюсь, що після цього всього її звільнить. І нарешті в ЗСУ всі зможуть видихнути. Бо цей ідіотизм не може продовжуватись. Інні та її чоловіку підтримка”, – написав нардеп.
У мережі українці також відреагували на заяву Ганни Маляр, зокрема написали:
- 11 квітня президент України Володимир Зеленський прокоментував закон про мобілізацію та зміни щодо контролю над ухилянтами.
- 11 квітня народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.
- 11 квітня народні депутати в другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні. Користувачі соцмереж обурилися через те, що із законопроєкту прибрали норму про демобілізацію військовослужбовців через 36 місяців (3 роки) служби.
- Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.