Мандрівник створив “будинок-батарейку”, комфортний для 4 сезонів – як він виглядає

Джерело: Chronogram

Девід Ноланд – один із найвідоміших мандрівників сучасності, котрий здіснив мандрівки найвіддаленішими куточками світу: піднявся на гору Кіліманджаро в Африці, подорожував автостопом бекграундами Белізу та подорожував джунглями Тринідаду.

Усі його пригоди транслював ational Geographic Adventure. За цей час він встиг видати дві книги і, як сам жартує, не бував хіба що на Сонці. Проте згодом Девід, як і кожен мандрівник, замислився про власний дім. Його вибір впав на місцевий Home Depot.

Chronogram

“План полягав у тому, щоб зробити наш будинок маленьким, простим, одноповерховим, недалеко від дороги та без дров’яної печі”, — пояснює Ноланд.

“Крім того, я хотів створити суперефективну конструкцію з нульовим викидом вуглецю, яка б відповідала всім стандартам пасивного будинку”. 

Він навіть не замислювався спочатку, що ця оселя з часом перетвориться на справжнє енергетичне диво. Спочатку мета була доволі проста – мандрівник мріяв, аби він та його дружина відчували себе “комфортно протягом усіх чотирьох сезонів”. 

Уродженець Індіани, Ноланд спочатку переїхав до Нью-Йорка на роботу, а в 1972 році опинився на півночі штату. У 2018 році пара вийшла з густого лісу й знайшла широку галявину на околиці Корнуолла. Кутова ділянка площею 1,8 акра межувала з обох боків із незабудованим майном Storm King Art Center. Саме звідси відкривався дуже гарний вид і було достатньо сонячного освітлення.

Не гаючи часу Девід взявся за проект. Після численних спроб план такий вималювався: це був прямокутник площею 1340 квадратних футів, звернений майже на південь із широкими потрійними вікнами вздовж східної стіни, щоб вловлювати ранкове світло та зігрівати будинок взимку.

Під час проектування стало зрозуміло: площина даху, що виходить на південь, повинна бути достатньо великою та міцною, щоб підтримувати сонячну батарею будинку. На вікна власник встановив потрійні склопакети, які навіть взимку вловлюють тепло від сонячних променів та освітлюють житлову зону. Крім того, Нолланд подбав і про захист від літнього сонця – дах у будинку зроблений з таким типом навісу, який перешкоджає перегріву приміщення.

Chronogram

Кожна стінова панель SIP товщиною 6 дюймів і панель даху товщиною 8 дюймів мають серцевину з пінополіуретану високої щільності, розташовану між орієнтовано-стружковими плитами, що забезпечує оптимальний коефіцієнт ізоляції.

Важливу роль у такому “будинку-батарейці” зіграв і сам інтер’єр, тому Девід із дизайнерами добре продумали схему циркуляції повітря. Внутрішнє планування було простим: дві спальні та повноцінна ванна-кімната вздовж захищеної північної стіни будинку, велика вітальня зі склепінчастою стелею вздовж південної стіни та гостьова ванна-кімната в коридорі між ними. Ряди вікон, що виходять на південь, і повзунок уздовж східної стіни підкреслюють красу навколишнього лугу з краєвидами ландшафту та краю парку скульптур, які видно по всій відкритій кухні, їдальні та зоні відпочинку. Загалом, таку оселю справді можна вважати витвором мистецтва та результатом геніального інженерного підходу.

  • Дослідники з Гданського університету у Польщі та Університету в Калгарі (Канада) створили новітні квантові батареї, котрі працюють значно довше та ефективніше за всі попередні аналоги енергетичних джерел.

В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.