Марк Цукерберг вибачився перед сім’ями дітей, які постраждали від соцмереж

Джерело: Financial Times

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг перепросив перед сім’ями дітей, котрі постраждали від образ та насильства на платформах соціальних мереж. Підприємець зробив заяву під час слухань у судовому комітеті Сенату 31 січня.

Керівники соціальних медіа дають свідчення перед комітетом, який вивчає способи обмеження шкоди від онлайн-платформ.

Марка Цукерберга змусили публічно вибачитися перед родинами осіб, які заявили, що постраждали від його платформи в соціальних мережах, що стало драматичним моментом слухань у Конгресі щодо безпеки дітей в Інтернеті.

Цукерберг зазнав особливої ​​критики з боку розлючених законодавців під час слухань щодо того, чи компанії соціальних мереж зробили достатньо, щоб захистити молодих користувачів від дітей-хижаків, порнографії та іншого шкідливого контенту.

Комітет почав із показу відео розповідей жертв про сексуальне насильство на платформах, а також батьків дітей, які покінчили життя самогубством після експлуатації в Інтернеті.

Я жалкую за все, через що ви всі пройшли, — наголосив Цукерберг, звертаючись до членів аудиторії, які тримали в руках фотографії своїх близьких. — Ніхто не повинен пройти через те, що пережили ваші родини. Саме тому ми вклали стільки коштів і збираємося продовжувати зусилля, що лідирують у галузі, щоб переконатися, що нікому не доведеться пройти через те, що випало на ваші родини.

Вибачення генерального директора Meta пролунали після напруженого допиту сенатора Джоша Хоулі, республіканця від штату Міссурі. Він неодноразово запитував Цукерберга, чи планує підприємець виплатити компенсацію тим, хто постраждав у соціальних мережах, та їхнім сім’ям.

Сьогодні тут є сім’ї жертв, — заявив Хоулі. — Ви попросили вибачення перед жертвами? Чи не хочете ви зробити це зараз? Вони тут, ви на національному телебаченні. Чи не хочете ви зараз вибачитися перед жертвами, яким було завдано шкоди… Чи не хочете ви вибачитися за те, що ви зробили?

Слухання були особливо катастрофічними для Цукерберга, який намагався реабілітувати свій імідж. Він також зіштовхнувся зі звинуваченнями республіканців у тому, що раніше брехав Конгресу про шкоду, завдану його платформами.

Ви нічого не зробили, щоб допомогти їм, — продовжив Хоулі після вибачень генерального директора. — Ви нічого не зробили, щоб компенсувати їм збитки, ви нічого не зробили, щоб виправити ситуацію. Ви могли б зробити це сьогодні тут і ви повинні це зробити.

Слухання відбуваються під час розгляду Конгресом кількох запропонованих федеральних законів, спрямованих на групи Кремнієвої долини, наприклад суперечливого Закону про безпеку дітей в Інтернеті, який вимагає від платформ захищати дітей від шкоди в Інтернеті.

Однак Сенат і Палата досі не змогли досягти консенсусу щодо точних заходів, які слід вжити. Такі законопроєкти, як Закон про безпеку дітей в Інтернеті, зіштовхнулися з відмовою з боку технологічних платформ і торгових груп, які їх представляють.

Зауважимо, у жовтні минулого року Meta, материнську компанію Facebook і Instagram, звинуватили у введенні громадськості в оману щодо ризиків використання соціальних мереж і сприянні кризі психічного здоров’я серед молоді. Позови були висунуті у десятка штатів США.

У позові заявляють, що компанія використовувала функції, що викликають залежність, щоб “захопити” користувачів, приховуючи при цьому “суттєву небезпеку” своїх платформ. Також сказано, що компанія збирала дані про дітей віком до 13 років, порушуючи свої зобов’язання відповідно до Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.

Представник Meta сказав, що компанія поділяє прагнення генеральних прокурорів “забезпечувати підлітків безпечним, позитивним досвідом онлайн” і “вже запровадила понад 30 інструментів для підтримки підлітків та їхніх сімей”.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.