Маск отримав доступ до конфіденційних даних американських платників податків — ЗМІ
Джерело: New York Magazine
Американський винахідник та підприємець Ілон Маск отримав доступ до конфіденційної інформації всіх платників податків у США. За даними The New York Times та The Wall Street Journal, міністр фінансів США Скотт Бессент надав мільярдеру та його команді в DOGE повний доступ до масштабної федеральної платіжної системи міністерства фінансів.
Того ж дня високопосадовець Міністерства фінансів, Девід Лебрик, був усунений після того, як відмовився надавати доступ DOGE до системи платежів. За даними The New York Times, він спершу був відсторонений, після чого раптово оголосив про “відставку” після конфлікту з Бессентом. Лебрик пропрацював у Міністерстві фінансів три десятиліття та тимчасово виконував обов’язки міністра фінансів до затвердження Бессента.
Анонімне джерело, яке спілкувалося з CNN, повідомило, що посадовці, пов’язані з Трампом, раніше цікавилися можливістю блокування платежів через Міністерство фінансів, але Лебрик заперечував такі дії, наголошуючи, що їхня роль полягає лише у виконанні платежів, а не в ухваленні рішень щодо них.
Платіжна система Міністерства фінансів США контролює перерахування понад 6 трильйонів доларів щорічно. Вона відповідає за виплати соціального забезпечення, Medicare, заробітну плату держслужбовців, контракти з урядом, гранти та податкові відшкодування. Як наголошує The Washington Post, навіть короткочасний збій у її роботі може спричинити серйозні економічні потрясіння.
The Wall Street Journal зазначає, що доступ DOGE офіційно є “лише для ознайомлення” та не дозволяє зупиняти платежі чи змінювати їх. Водночас джерела повідомляють, що Бессент дозволив DOGE переглядати всю систему за умови моніторингу діяльності. Втім, наразі невідомо, хто здійснює цей моніторинг, адже генеральний інспектор Міністерства фінансів був серед 15 незалежних наглядових органів, яких адміністрація Трампа звільнила минулого тижня.
За даними MSNBC, Маск та його команда можуть використати доступ до платіжної системи для:
- Заморожування бюджетних виплат, включаючи соціальні програми, такі як Medicaid та Meals on Wheels;
- Маніпуляцій із реєстром “Do Not Pay”, що визначає, кому уряд може здійснювати виплати. Це може дозволити Маску заблокувати конкурентів або розблокувати чорний список для союзників;
- Контролю над фінансуванням федеральних відомств, що може вплинути на ключові державні програми та контракти.
Крім того, це відбувається на тлі агресивної політики DOGE щодо кадрових змін у державних установах. Як повідомляє Reuters, команда Маска заблокувала доступ керівництва Управління з питань персоналу США до його ж комп’ютерної системи, що викликає занепокоєння через можливе несанкціоноване використання даних державних службовців.
Політолог Сет Маскет вважає, що дії Маска та DOGE виходять за межі закону, оскільки мільярдер не є держслужбовцем і не був затверджений Сенатом для жодної урядової посади. За його словами, DOGE є лише маркетинговим трюком, а фактично Маск отримав контроль над урядовими структурами без жодних законних підстав.
Це не ефективність – це захоплення влади, – резюмував Маскет.
Додамо, раніше Маск заявив, що планує скасувати сотні мільйонів доларів урядових грантів після того, як отримав доступ до платіжної системи Міністерства фінансів США, через яку щорічно розподіляються трильйони доларів, зокрема виплати соціального забезпечення. Це рішення вже спричинило несподівану відставку одного з високопосадовців відомства.
- Представники “Департаменту ефективності уряду” (DOGE), створеного за участі Ілона Маска, отримали доступ до конфіденційної платіжної системи Міністерства фінансів США. Структура контролює потік понад 6 трильйонів доларів щорічно.
- Мільярдер та винахідник Ілон Маск витратив не менше 288 млн доларів на передвиборчу кампанію Дональда Трампа та інших республіканців.
- Очолюваний Ілоном Маском Департамент підвищення ефективності уряду (Doge) заявив, що вже економить владі США мільярд доларів на день і збільшить цей показник до $3 млрд на добу.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.