Масована ракетна атака по Україні коштувала Росії близько 620 млн доларів — Forbes

Джерело: Forbes

Широкомасштабна ракетна атака Росії на Україну 2 січня коштувала приблизно 620 мільйонів доларів.

За попередньою інформацією, протягом ночі та ранку 2 січня російська армія використала проти України 99 ракет різних моделей і ударних дронів:

  • у першу хвилю використано ударні дрони Shahed-136/131, з яких усі 35 було знищено;
  • вранці були задіяні стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, які випустили щонайменше 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55;
  • також використано десять аеробалістичних ракет Х-47М2 “Кинджал” із винищувачів МіГ-31К;
  • три крилаті ракети “Калібр”;
  • 12 ракет Іскандер-М/С-300/С-400
  • чотири протирадіолокаційні ракети Х-31П.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що українські військові знищили 10 із 10 аеробалістичних ракет “Кинджал”, 59 з 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55 та всі три крилаті ракети “Калібр”.

Згідно з оцінками Forbes, вартість використаних ракет становить приблизно 620 мільйонів доларів, враховуючи, що точний розподіл ракет за типами невідомий. Для оцінки використовувалися наступні ціни: ракета Х-101 – 13 млн дол., “Калібр” – 6,5 млн дол., “Іскандер” – 3 млн дол., “Онікс” – 1,25 млн дол., Х-22 – 1 млн дол., “Точка-У” – 0,3 млн дол., Х-55 – 2 млн дол., Х-555 – 4 млн дол., Х-47 “Кинджал” – 15 млн дол., Shahed-136 – 50 тис. дол.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.