Масовий розстріл на Майдані: суд оголосив вирок п’яти «беркутівцям»

Джерело: hromadske

Святошинський районний суд Києва 18 жовтня визнав винними “беркутівців” у розстрілі протестувальників під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року. Суд відбувся над 5-ма колишніми працівниками “Беркут”.

Трьох підсудних – Олега Янішевського, Павла Аброськіна та Сергія Зінченка – визнано винними у розстрілі майданівців.

Щодо вироків, то Янішевського засудили до довічного позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повʼязані зі здійсненням правоохоронної діяльності. Також його позбавили спеціального звання “підполковник міліції”. Янішевського також визнали винним у вбивстві та тілесних ушкодження з необережності, проте у зв’язку із закінченням терміну давності, за цим злочином вироку не винесено.

Зінченка та Аброськіна засудили до 15-ти років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, повʼязані зі здійсненням правоохоронної діяльності. Їх позбавили спеціального звання “сержант міліції”.

Ще одного “беркутівця”, Олександра Маринченка визнано винним у перевищенні службових обов’язків. Його засудили до 5 років за ґратами з позбавленням права 2 роки займатись правоохоронною діяльністю.

Підсудного ексміліціонера Сергія Тамтуру суд оправдав за всіма статтями. Також за низкою статей було виправдано Аброськіна та Маринченка.

Варто зауважити, що усіх п’ятьох обвинувачених у 2019 році обміняли на українських полонених. У лютому 2020-го Олександр Маринченко і Сергій Тамтура повернулися до Києва, а решта “беркутівців” продовжують переховуватися. У жовтні 2020 року Янішевського, Зінченка та Аброськіна суд оголосив у міжнародний розшук, тому їх ув’язнили заочно.

ДОВІДКА: судовий розгляд над Янішевським, Зінченком, Аброськіним, Маринченком та Тамтурою тривав майже 6 років – з травня 2016 по листопада 2022 року. Відтоді до 18 жовтня 2023 року суд присяжних перебував у нарадчій кімнаті.

За ці 6 років було 320 засідань суду, досліджено 48 епізодів вбивств та 80 епізодів замахів на вбивства. Допитано 245 осіб – потерпілих, свідків, експертів, обвинувачених тощо.

Український журналіст-розслідувач, редактор проєкту “Наші гроші”, Юрій Ніколов зауважив, що Сполучені Штати відправляють до Ізраїлю систему протиповітряної оборони Thaad, а також сотню своїх військових для її обслуговування. Водночас власні військові бази країни нині можуть стати мішенню для ворожих безпілотників. 

Господарський суд міста Києва постановив стягнути 8,6 млн грн з військової частини на користь ТОВ “Інтер” через збитки, отримані в результаті вибухів на військових складах у Чернігівській області у 2018 році. Суд визнав Міноборони відповідальним за небезпечне зберігання боєприпасів, що призвели до пожежі на підприємстві.

13 жовтня командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк поінформував, що за тиждень Силам оборони вдалося ліквідувати 8460 російських військових. Окрім того, оборонці знищили вісім систем ППО й 414 БпЛА. 

Станом на 12 жовтня Силам оборони України вдається стримувати наступ російських військ та досягати певних успіхів.

У ніч проти 13 жовтня три російські регіони зазнали атаки близько 13 безпілотників.