Матері можуть витягувати дітей із власного тіла під час нового типу кесаревого розтину

Джерело: Insider

У Сіднеї, Австралія, фізіотерапевтка Еванс подала петицію про проведення кесаревого розтину за допомогою матері, аби вона мала можливість першою доторкнутися до своєї дитини. Вона розповіла, що цей процес став для неї інтимним, але лікарі зазвичай відмовляють у процедурі з огляду на безпеку.

Кесарів розтин за допомогою матері схожий на звичайний кесарів розтин, але у цьому випадку матір виймає дитину з утроби, а потім кладе дитину на груди, аби відбувся контакт зі шкірою.

Для Еванс вагітність стала третьою. Перші пологи були класичними, а надалі кесарів розтин. За її словами, вона подумала, чому не може отримати новий досвід?

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), у США приблизно 32% із 3,6 мільйона пологів у 2021 році були кесаревим розтином. Утім новий вид кесаревого розтину набирає обертів в Австралії та США. Зокрема у 2022 році у США одна мама в Лейквіллі, штат Міннесота, перша отримала цю процедуру.

Під час цієї процедури, як писало The Guardian, включають відстрочене перетискання пуповини, що може допомогти запобігти анемії у немовлят. Також одразу відбувається контакт новонародженого з мікробіомом матері, що, на думку деяких дослідників, може покращити ранній розвиток дитини.

Еванс додала, що ця операція дозволила їй відчути себе частинкою процесу. Тобто вона казала про те, що звичайний кесарів розтин відбувається під епідуральною анестезією, яка знеболює нижню половину вашого тіла, а також захисною драпіровкою, яка закриває погляд на операцію.

Лікарі побоюються, що під час процедури ймовірно потрапляння бактерій у відкриту порожнину тіла. Випадкове зараження може призвести до інфікування. У 2021 році звітували, що лікарі отримують більше запитів на процедуру, але державна служба охорони здоров’я не рекомендує її, оскільки місцеві лікарні мають труднощі з підтриманням стерильності рук матері.

Мати Еванс розповіла, що під час операції “атмосфера в кімнаті була просто неймовірною, повного хвилювання та очікування”. Вона попросила лікарів драпірування, яке зазвичай закривало б огляд операції. Вона також попросила лікарів нахилити світло, яке висіло над нею, щоб вона могла спостерігати, як вони розрізають її нижню частину живота. Коли все майже завершилося — вона обхопила руки доньки під пахвами, обережно піднявши її на груди.

“Той момент, коли я натягнувся, щоб витягнути мою доньку, був одним із найнеймовірніших моментів, і все це того варте”, — сказала Еванс. “Я дійсно був першим, хто доторкнувся до своєї доньки, витягнув її у світ”.

Вона заявила, що на відміну від вагінальних пологів тут немає “американських гірок” емоцій.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.