«Маємо взаємодію на рівні команд» – Зеленський розповів про подальшу співпрацю зі США

Джерело: Володимир Зеленський/Телеграм

Президент України Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США, акцентувавши важливість політики “мир через силу”.

Зеленський привітав Трампа з переконливою перемогою на виборах президента США. У своїй промові український президент наголосив на важливості політики “мир через силу” (peace through strength), яку Трамп підтримував під час своєї попередньої каденції та, на думку глави Української держави, має продовжувати її в майбутньому.

Він наголосив, що для України та Європи важливо мати сильну Америку як союзника в боротьбі з російською агресією.

Ми в Україні чітко розуміємо, що стабільність і мир у світі можливі лише за умови сильної і рішучої політики, – додав президент.

Він також нагадав, що вже мав кілька важливих зустрічей з Трампом у цьому році, зокрема в липні та вересні.

На рівні команд маємо взаємодію. Як і завжди, безперечно цінуємо двопартійну підтримку Сполучених Штатів. По всім пунктам Плану перемоги ми говорили. На зустрічі в Нью-Йорку, також на зустрічах у Вашингтоні – у Конгресі, в Білому домі. І щодо оборони, і щодо економіки, і щодо майбутнього після війни маємо потенціал для міцнішої співпраці. Це те, що зробить і Україну, і Америку, і весь вільний світ більш успішними.

Крім того, Зеленський анонсував свій візит до Будапешту, де завтра відбудеться саміт Європейської політичної спільноти. Під час саміту лідери європейських країн обговорюватимуть безпекові виклики Європи, а також нові можливості для співпраці між державами.

Зауважимо, Дональда Трампа вже привітали з результатами виборів президент України Володимир Зеленський, генеральний секретар НАТО Рютте, президент Сальвадора Найіб Букеле, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, президент Сербії Олександр Вучич, канцлер Австрії Карл Нехаммер, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президентка Молдови Мая Санду.

Зокрема президент Франції Емманюель Макрон та Дональд Трамп висловили своє “бажання працювати над поверненням миру і стабільності” в умовах “великих нинішніх міжнародних криз” під час першої телефонної розмови після перемоги кандидата від Республіканської партії США.

7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.

7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.

Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.