Мазут із затонулих російських танкерів досяг узбережжя Феодосії, Алушти та Судака

Джерело: ЦПД

На північно-східному узбережжі тимчасово окупованого Криму зафіксовано забруднення мазутом, що потрапив у воду після аварії російських танкерів “Волгонефть”. Масляні плями вже досягли Феодосії, Алушти, Судака, а також пляжів Севастополя. В останньому місті вже оголошено режим надзвичайної ситуації регіонального рівня.

Супутникові знімки підтверджують масштаб забруднення, однак експерти застерігають, що реальна картина може бути значно гіршою. У холодній воді мазут переважно осідає на дно, але з потеплінням або під час шторму його частки можуть підійматися на поверхню, що лише ускладнить ситуацію.

Окупаційна адміністрація заявляє про контроль над ситуацією, однак такі дії, за словами спеціалістів, лише затягують розв’язання проблеми і не сприяють мінімізації наслідків екологічного лиха.

28 грудня режим НС регіонального рівня запровадили у Криму загалом. 25 грудня влада Краснодарського краю РФ оголосила про введення режиму надзвичайної ситуації краєвого рівня, який згодом підвищили до федерального.

Розлив мазуту стався 15 грудня в Керченській протоці, коли під час шторму затонули танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Загалом на борту обох суден перебувало близько 9,2 тисячі тонн нафтопродуктів.

Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила  про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

  • Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
  • Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.

У Дніпровському районі Києва чоловік жорстоко познущався з собаки, після чого убив її на очах у малолітньої дитини. Поліція відкрила кримінальну справу, підозрюваного затримали.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Вірменія залишається джерелом загрози для регіону через свою “фашистську політику”. Він додав, що цю небезпеку мають усунути або влада Вірменії, або Азербайджан.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.