McDonald’s у Британії «не помітив», що їх працівники були в рабстві

Джерело: ВВС

Більше десятка людей, вивезених з Чехії до Великої Британії, протягом кількох років змушені були працювати в ресторані McDonald’s і на харчовій фабриці.

Банда на чолі з чеськими братами Ернестом і Зденеком Древенаками примусила щонайменше 16 чоловіків, багато з яких були безхатченками або наркозалежними, працювати, забираючи їхній дохід і контролюючи їх шляхом погроз та насильства.

Джерело: ВВС

Поліція заявила, що банда використовувала вкрадені зарплати на придбання розкішних автомобілів, ювелірних прикрас та нерухомості. Шістьох членів чеського злочинного угруповання засудили в ході двох судових процесів, які відкладали через пандемію COVID.

Злочинці залишали потерпілим лише кілька фунтів на день, на які вони жили у неопалюваному трейлері та дірявому сараї.

Джерело: ВВС

Протягом чотирьох років, з 2015 по 2019 рік, потерпілі працювали у філії американської мережі фаст-фуду в Кембриджширі, а також на заводах з виробництва хліба в Хартфордширі та на півночі Лондона.

Кілька кричущих ознак сучасного рабства не помічали роками, зокрема, четверо чоловіків отримували зарплату на один і той самий банківський рахунок, а дев’ять потерпілих вказували одну й ту саму домашню адресу.

Принаймні деякі з потерпілих не знали англійської мови, а один із членів банди нібито був на їхніх співбесідах перекладачем. Вони також працювали надзвичайно довго – по 70 – 100 годин на тиждень, причому одна людина відпрацювала щонайменше одну безперервну 30-годинну зміну.

Експлуатація закінчилася наприкінці 2019 року, після того, як деякі з потерпілих звернулися до чеської поліції, яка повідомила про це британських колег. Кілька разів чоловікам вдавалося втекти від своїх викрадачів і повернутися до Чехії, але їх знову вистежували і вивозили до Великої Британії.

Поліція заявила, що банда відбирала у чоловіків паспорти, і що брати Древенаки контролювали їх за допомогою страху і насильства.

“Ми були налякані. Якби ми втекли і повернулися додому, у [Ернеста Древенака] було багато друзів у нашому місті, пів міста були його приятелями”, – розповів Павел, один із потерпілих.

Банда “ставилася до своїх жертв як до худоби”, розповіла детектив-інспектор Мелані Ліллівайт, додавши, що їм давали лише стільки їжі, “щоб вони могли триматися на ногах”.

За час експлуатації лише чотирьох постраждалих, які працювали в McDonald’s, банда зібрала майже $290 000.

Банда стежила за чоловіками за допомогою камер спостереження і забороняла їм користуватися телефонами та інтернетом.

Хоча братів і засудили за злочини, потерпілі вважають, що McDonald’s теж несе певну провину.

“Я відчуваю себе частково експлуатованим McDonald’s, тому що вони не діяли. Я думав, що якщо я працюю в McDonald’s, то вони будуть трохи уважніші і помітять це”, – сказав Павел.

Своєю чергою, McDonald’s заявив, що вдосконалив системи виявлення “потенційних ризиків”. Компанія розповіла, що “глибоко піклується” про всіх своїх співробітників, і пообіцяла, що “відіграватиме свою роль, щоб допомогти боротися зі злом сучасного рабства”.

Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.

У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.

Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.