McDonald’s у Британії «не помітив», що їх працівники були в рабстві

Джерело: ВВС

Більше десятка людей, вивезених з Чехії до Великої Британії, протягом кількох років змушені були працювати в ресторані McDonald’s і на харчовій фабриці.

Банда на чолі з чеськими братами Ернестом і Зденеком Древенаками примусила щонайменше 16 чоловіків, багато з яких були безхатченками або наркозалежними, працювати, забираючи їхній дохід і контролюючи їх шляхом погроз та насильства.

Джерело: ВВС

Поліція заявила, що банда використовувала вкрадені зарплати на придбання розкішних автомобілів, ювелірних прикрас та нерухомості. Шістьох членів чеського злочинного угруповання засудили в ході двох судових процесів, які відкладали через пандемію COVID.

Злочинці залишали потерпілим лише кілька фунтів на день, на які вони жили у неопалюваному трейлері та дірявому сараї.

Джерело: ВВС

Протягом чотирьох років, з 2015 по 2019 рік, потерпілі працювали у філії американської мережі фаст-фуду в Кембриджширі, а також на заводах з виробництва хліба в Хартфордширі та на півночі Лондона.

Кілька кричущих ознак сучасного рабства не помічали роками, зокрема, четверо чоловіків отримували зарплату на один і той самий банківський рахунок, а дев’ять потерпілих вказували одну й ту саму домашню адресу.

Принаймні деякі з потерпілих не знали англійської мови, а один із членів банди нібито був на їхніх співбесідах перекладачем. Вони також працювали надзвичайно довго – по 70 – 100 годин на тиждень, причому одна людина відпрацювала щонайменше одну безперервну 30-годинну зміну.

Експлуатація закінчилася наприкінці 2019 року, після того, як деякі з потерпілих звернулися до чеської поліції, яка повідомила про це британських колег. Кілька разів чоловікам вдавалося втекти від своїх викрадачів і повернутися до Чехії, але їх знову вистежували і вивозили до Великої Британії.

Поліція заявила, що банда відбирала у чоловіків паспорти, і що брати Древенаки контролювали їх за допомогою страху і насильства.

“Ми були налякані. Якби ми втекли і повернулися додому, у [Ернеста Древенака] було багато друзів у нашому місті, пів міста були його приятелями”, – розповів Павел, один із потерпілих.

Банда “ставилася до своїх жертв як до худоби”, розповіла детектив-інспектор Мелані Ліллівайт, додавши, що їм давали лише стільки їжі, “щоб вони могли триматися на ногах”.

За час експлуатації лише чотирьох постраждалих, які працювали в McDonald’s, банда зібрала майже $290 000.

Банда стежила за чоловіками за допомогою камер спостереження і забороняла їм користуватися телефонами та інтернетом.

Хоча братів і засудили за злочини, потерпілі вважають, що McDonald’s теж несе певну провину.

“Я відчуваю себе частково експлуатованим McDonald’s, тому що вони не діяли. Я думав, що якщо я працюю в McDonald’s, то вони будуть трохи уважніші і помітять це”, – сказав Павел.

Своєю чергою, McDonald’s заявив, що вдосконалив системи виявлення “потенційних ризиків”. Компанія розповіла, що “глибоко піклується” про всіх своїх співробітників, і пообіцяла, що “відіграватиме свою роль, щоб допомогти боротися зі злом сучасного рабства”.

Денис Пушилін, ватажок “ДНР”, заявив, що в окупованому Маріуполі планують відкрити завод, який працюватиме в авіаційній галузі.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Франція буцімто неодноразово зверталася до Росії, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.

26 грудня на стрімінговій платформі Netflix з’явився другий сезон популярного південнокорейського серіалу “Гра в кальмара”. Глядачі можуть переглянути сім нових епізодів, зокрема в українському дубляжі. У першому сезоні, який вийшов у 2021 році, було дев’ять серій.

Співробітники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування щодо помічниці судді Дніпровського апеляційного суду, яка передавала кримінальникам конфіденційну інформацію з реєстру судових рішень.

У Нікополі на Дніпропетровщині зросла кількість поранених унаслідок атаки БпЛА на центральний ринок.