Медичну допомогу на полі бою надаватимуть за стандартами НАТО

Джерело: Міноборони

У Міноборони поінформували, що відтепер медичну допомогу на полі бою надаватимуть з урахуванням реального польового досвіду українських військових медиків і напрацювань партнерів з НАТО.

Оборонне відомство затвердило нові обсяги надання медичної допомоги на догоспітальному етапі під час бойових дій. Наказ № 598 від 03.09.2024 визначає модель рольової медичної підтримки згідно зі стандартами НАТО.

Зауважується, що документ охоплює зокрема заходи з профілактики, лікування та евакуації поранених і хворих військовослужбовців, працівників поліції та служби цивільного захисту усіх Сил безпеки та Сил оборони.

Загалом визначається чотири ролі медичної підтримки:

  • роль 1 (R1) – первинна медична допомога, невідкладна допомога, базова діагностика;
  • роль 2 (R2) – розширена допомога (реанімація, хірургічні втручання на догоспітальному етапі);
  • роль 3 (R3) – спеціалізована допомога в госпіталях;
  • роль 4 (R4) – повний обсяг допомоги (вузькоспеціалізовані послуги та реабілітація у тилових госпіталях).

Також додаткову медичну допомогу на полі бою можуть надавати команди підтримки. До їх складу можуть входити медичні працівники з різних підрозділів та цивільних закладів охорони здоров’я.

Впровадження наказу сприятиме підвищенню якості медичної допомоги і бойових умовах, кращому розумінню можливостей медичних підрозділів, покращенню забезпечення та взаємодії з медичними службами країн НАТО, – додали у повідомленні.

Наступним кроком буде затвердження нових табелів оснащення відповідно до обсягів медичної допомоги, що має уніфікувати медичні підрозділи Сил безпеки та Сил оборони.

Довідково. Домедична допомога – це набір дій військовослужбовця з само- та взаємодопомоги до моменту доставлення пораненого до фахівців.

16 жовтня Європейська комісія погодила надання 3 млн євро для роботи моніторингових місій МАГАТЕ на атомних електростанціях України. Кошти планують використати також для місій на підстанціях, що є критичними для забезпечення роботи АЕС.

Нещодавно вдалося успішно евакуювати двох жінок з тимчасово окупованих територій.

Німецький композитор Ганс Циммер, відомий створенням музики для фільмів “Дюна”, “Король Лев”, “Початок”, “Гладіатор”, “Пірати Карибського моря”, підтримав Україну під час свого концерту в Лос-Анджелесі.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що російські окупанти готуються завдати удару по українських ядерних об’єктах.

На Торецькому напрямку бійці 12-ої бригади спеціального призначення “Азов” спільно із суміжними підрозділами взяли в полон 17 солдатів російської армії.