Медичну допомогу на полі бою надаватимуть за стандартами НАТО
Джерело: Міноборони
У Міноборони поінформували, що відтепер медичну допомогу на полі бою надаватимуть з урахуванням реального польового досвіду українських військових медиків і напрацювань партнерів з НАТО.
Оборонне відомство затвердило нові обсяги надання медичної допомоги на догоспітальному етапі під час бойових дій. Наказ № 598 від 03.09.2024 визначає модель рольової медичної підтримки згідно зі стандартами НАТО.
Зауважується, що документ охоплює зокрема заходи з профілактики, лікування та евакуації поранених і хворих військовослужбовців, працівників поліції та служби цивільного захисту усіх Сил безпеки та Сил оборони.
Загалом визначається чотири ролі медичної підтримки:
- роль 1 (R1) – первинна медична допомога, невідкладна допомога, базова діагностика;
- роль 2 (R2) – розширена допомога (реанімація, хірургічні втручання на догоспітальному етапі);
- роль 3 (R3) – спеціалізована допомога в госпіталях;
- роль 4 (R4) – повний обсяг допомоги (вузькоспеціалізовані послуги та реабілітація у тилових госпіталях).
Також додаткову медичну допомогу на полі бою можуть надавати команди підтримки. До їх складу можуть входити медичні працівники з різних підрозділів та цивільних закладів охорони здоров’я.
Впровадження наказу сприятиме підвищенню якості медичної допомоги і бойових умовах, кращому розумінню можливостей медичних підрозділів, покращенню забезпечення та взаємодії з медичними службами країн НАТО, – додали у повідомленні.
Наступним кроком буде затвердження нових табелів оснащення відповідно до обсягів медичної допомоги, що має уніфікувати медичні підрозділи Сил безпеки та Сил оборони.
Довідково. Домедична допомога – це набір дій військовослужбовця з само- та взаємодопомоги до моменту доставлення пораненого до фахівців.
- Компанія “Українська оборонна промисловість” (УОП) вироблятиме стрілецьку зброю відповідно до стандартів НАТО за ліцензійною угодою з Česká zbrojovka.
- Міністерство оборони України створило Департамент охорони здоров’я, очільницею якого стала ексспівробітниця МОЗ із досвідом запуску медичної реформи – Оксана Сухорукова.
- Електронна черга на військово-лікарську комісію вже доступна у військових поліклініках для всіх українських військовослужбовців.
- Міністерство оборони України підготувало постанову, яка дозволить державному замовнику купувати безпілотники цивільного призначення без жодних додаткових регуляцій.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.