Менше ніж за місяць після повернення з полону помер український військовий Валерій Зеленський

Джерело: Суспільне. Донбас

16 червня помер 57-річний Валерій Зеленський – український військовий, який провів понад три роки в російському полоні та повернувся додому під час обміну “1000 на 1000” у травні цього року. До полону чоловік служив у 53-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, мав звання старшини та був сапером. Його рідні розповідають, що після повномасштабного вторгнення Валерій разом із побратимами допомагав оборонцям Маріуполя – зокрема, доставляв зброю на позиції. Під час однієї з таких поїздок його захопили ворожі сили.

Валерій провів у полоні 39 місяців. За словами доньки, умови утримання були катастрофічні – перший рік чоловік провів у середовищі бойовиків так званої “ДНР” та найманців “Вагнера”, де його щодня катували. Вижити, за його словами, допомогли дисципліна та фізична підготовка – до війни він займався кіокушинкай карате.

Валерій Зеленський разом з родиною, Київ, 2025 рік.
ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ РОДИНИ ЗЕЛЕНСЬКИХ

Після повернення додому Валерій сильно ослаб. У нього не працювала рука та плече, були серйозні внутрішні травми. Попри допомогу лікарів, стан стрімко погіршувався. Чоловіка доправили до реанімації, де під час операції з’ясувалося, що його внутрішні органи буквально розпадалися. Лікарі діагностували некроз не лише підшлункової залози, а й інших органів. Як зазначає родина, це були наслідки катувань.

Валерій Зеленський разом з родиною, Київ, 2025 рік.
ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ РОДИНИ ЗЕЛЕНСЬКИХ

Валерій Зеленський мріяв виховувати онуків і заявляв, що має “ціле життя попереду”. Проте прожив після визволення менш як місяць. Його дочка згадує: “Перше – це біль, бо його більше немає. Його просто закатували. Але є й полегшення – більше він не відчуває того пекла”.

  • Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє. Понад 3 довгих роки Ден провів у різних місцях утримання у РФ, в той час Джиллі перебувала в окупації. Після звільнення прикордонника, у червні 2025 року волонтери ініціативи “Хуманіті”, вихідці з Нової Каховки,  допомогли вивезти собаку з Херсонщини. Про довгий шлях на підконтрольну територію, полон власника, службу, реабілітацію та першу зустріч –  детальніше в інтерв’ю.

Яремчанський міський суд визнав одного з чоловіків, котрий бив коня у Буковелі, винним у жорстокому поводженні з твариною. Втім, суддя обмежився мінімальним штрафом у 3 400 гривень. Окрім того, тварину вирішили не вилучати.

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що попри офіційне запрошення від спікера італійського парламенту, лідеру партії Петру Порошенку та депутатці Вікторії Сюмар заблокували участь у Конференції з відновлення України, яка відкривається найближчими днями у Римі.

Детективи БЕБ викрили підпільне виробництво рідин для електронних сигарет на Київщині. Загальна вартість вилученого становить близько 8,5 млн грн.

В Україні вперше запровадили офіційні правила перевезення домашніх тварин у міжміському автобусному транспорті, повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.