Мера міста Суми відсторонили від займаної посади на два місяці

Джерело: пресслужба НАБУ

9 жовтня слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та відсторонив від займаної посади мера міста Суми Олександра Лисенка. Його спільно з директором Департаменту інфраструктури Сумської області нещодавно викрили на одержанні неправомірної вигоди.

Уточнюється, що строк відсторонення становить два місяці.

Зауважимо, 6 жовтня Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — понад  2 млн гривень, випустили під заставу.

У пресслужбі Вищого антикорупційного суду зазначили, що розмір застави становив 3 мільйони гривень, які внесено 5 жовтня.

4 жовтня під час процесу обрання запобіжного заходу  Олександр Лисенко зазначив, що спершу пропонували заставу в розмірі 10 мільйонів гривень.

Довідка. 4 жовтня слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід Сумському міському голові Олександру Лисенку, підозрюваному в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — понад  2 млн гривень.

Зауважується, що суд частково задовольнив клопотання та обрав Лисенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 3 млн гривень. Так, у разі внесення застави на особу буде покладено відповідні процесуальні обов’язки.

Раніше у СБУ повідомили, що вони зокрема “обклали даниною” місцеву компанію, яка займалася вивезенням сміття.

У пресслужбі поінформували, що СБУ та НАБУ затримали обох посадовців “на гарячому” у момент отримання одного з траншів неправомірної вигоди у розмірі 1,4 млн грн.

Упродовж листопада 2022 – жовтня 2023 року слідство задокументувало одержання особами неправомірної вигоди у загальній сумі 2 130 000 гривень.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.