Мера Сум, якого підозрюють у хабарництві, випустили під заставу

Джерело: Суспільне

Сумського міського голову Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — понад  2 млн гривень, випустили під заставу.

В пресслужбі Вищого антикорупційного суду зазначили, що розмір застави становив 3 мільйони гривень, які були внесені 5 жовтня.

4 жовтня під час процесу обрання запобіжного заходу  Олександр Лисенко зазначив, що вони пропонували заставу в розмірі 10 мільйонів гривень.

Довідково: 4 жовтня слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід Сумському міському голові Олександру Лисенку, підозрюваному в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — понад  2 млн гривень.

Зауважується, що суд частково задовольнив клопотання та обрав Лисенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 3 млн гривень. Так, у разі внесення застави на особу буде покладено відповідні процесуальні обов’язки.

Раніше у СБУ повідомили, що вони зокрема “обклали даниною” місцеву компанію, яка займалася вивезенням сміття.

У пресслужбі поінформували, що СБУ та НАБУ затримали обох посадовців “на гарячому” у момент отримання одного з траншів неправомірної вигоди у розмірі 1,4 млн грн.

Упродовж листопада 2022 – жовтня 2023 року слідство задокументувало одержання особами неправомірної вигоди у загальній сумі 2 130 000 гривень.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.