Мерія Гааги відмовилась перейменовувати вулицю перед посольством РФ на честь Навального

Фото: The Insider

Джерело: The Insider

Мерія Гааги відмовила активістам, які подали заявку на перейменування вулиці перед посольством країни-агресорки на честь Олексія Навального.

Активісти просили перейменувати вулицю Andries Bickerweg, де знаходиться посольство РФ. Їм вдалося зібрати понад 85 тисяч підписів на нідерландській платформі Petities.nl. Організаторкою збору підписів та подання заявки стала нідерландська активістка Лізз Холлманн.

У відповіді міської ради Гааги, на ім’я Холлманн сказано, що перейменування викличе труднощі, оскільки на бажаній вулиці знаходиться не лише російське посольство, і перейменування можливе лише “у разі нагальної потреби”.

Крім того, для зміни назви треба, щоб зі смерті людини минуло не менше 10 років, оскільки “історія життя людини має бути ретельно вивчена”.

“Ми розуміємо, які емоції та зобов’язання стоять за вашим проханням, і цінуємо час та зусилля, які ви витратили. Кількість зібраних підписів говорить про те, що це питання живе у суспільстві. Варіанти присвоєння імені Олексія Навального було розглянуто. Однак є три умови, які роблять запропоноване надання імені неможливим.

 

По-перше, назва вулиці відповідно до Правил реалізації, що стосуються присвоєння імен, змінюється лише у разі крайньої потреби у контексті зручності пошуку та безпеки. Крім того, це означає зміну адреси не тільки для російського посольства, а й для інших об’єктів нерухомості, які розташовані на Andries Bickerweg. Такий “адміністративний хід” має багато наслідків, включаючи фінансові та можливі інші. Крім того, у Правилах реалізації щодо присвоєння імен зазначено, що людина має померти не менше 10 років тому. Це з тим, що історія життя має бути старанно вивчена.

 

Ми визнаємо підтримку, надану вашій петиції, і високо цінуємо вашу відданість демократичним цінностям та правам людини. Хоча зміна назви вулиці Andries Bickerweg на Aleksey Navalnyweg неможлива в межах чинного законодавства, ми закликаємо вас продовжувати брати активну участь у громадських дискусіях та ініціативах, які становлять цінності, за які виступав Олексій Навальний”, – йдеться у відповіді міської ради Гааги.

Активісти при цьому все ж таки сподіваються, що влада змінить своє рішення. 4 червня, у день народження Навального, вони проведуть марш на підтримку перейменування вулиці.

  • Російський опозиційний політик Олексій Навальний помер у колонії. За даними УФСИН, Навальному стало погано під час прогулянки. Фактично одразу він втратив свідомість.
  • Ув’язнений російський опозиціонер Олексій Навальний в четвер, 1 лютого, закликав росіян протестувати проти президента РФ Володимира Путіна в день виборів у березні, прийшовши на вибори опівдні.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

23 червня 1994 року відбулася прем’єра фільму Роберта Земекіса “Форрест Гамп”, головну роль в якому виконав Том Генкс.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

У США на озері Гренада, штат Міссісіпі, місцеві рибалки врятували від утоплення 38 гончих собак, які опинилися у водоймі внаслідок невдалого полювання на оленя.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.