Мерц і Макрон домовилися обговорити із Зеленським боротьбу з корупцією в Україні

Джерело: Bild

Президент Франції Емманюель Макрон та канцлер Німеччини Фрідріх Мерц домовилися провести з президентом України Володимиром Зеленським “інтенсивні переговори” щодо боротьби з корупцією.

“Президент Макрон і канцлер домовилися, що вони будуть інтенсивно проводити переговори щодо боротьби з корупцією з українським президентом”, – cказав речник німецького уряду.

За словами спікера уряду Німеччини, Макрон і Мерц у своїй розмові наголосили на важливому повороті України на шляху до євроінтеграції.

Також лідери обговорювали військову ситуацію в Україні й подальшу підтримку.

Що передувало?

22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.

Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.

На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.

Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.

Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.

Згодом Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура привітали цю ініціативу. 24 липня президент погодив текст законопроєкту.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.