Meta видаляє фейкові акаунти у Молдові перед виборами президента
Джерело: Reuters
Meta Platforms 11 жовтня видалила мережу групових акаунтів, націлених на російськомовних мешканців Молдови напередодні виборів президента країни 20 жовтня.
Як пояснили у Meta, видалення відбулось через порушення політики компанії щодо фейкових акаунтів.
Видалені акаунти публікували критику у бік чинної президентки Молдови Маї Санду, яка також балотується на майбутніх виборах, критику через тісні зв’язки Молдови з Румунією, водночас підтримувавши проросійські партії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Молдові Telegram заблокував низку проросійських каналів
За даними Meta, мовить про низку фейкових російськомовних новинних акаунтів, які видавали себе за незалежні організації. Вони були присутні у низці соцмереж – фейсбуку, інстаграмі, телеграмі, тіктоці, а також у заборонених в Україні однокласниках.
У фейсбуку Meta видалила одну групу, сім акаунтів та 23 сторінки. В інстаграмі видалили 20 акаунтів.
На одну з 23 заблокованих сторінок у фейсбуку було підписано близько 4200 осіб, а на видалені акаунти в інстаграмі підписалось близько 335 000 користувачів.
- Президентка Молдови Мая Санду, яка балотується на новий термін, не прийшла на дебати з кандидатами на президентську посаду Александром Стояногло і Ренато Усатим.
- Поліція Молодови попередила про плани зірвати вибори президента країни – зокрема шляхом захоплення урядових будівель – злочинними угрупованнями під керівництвом Росії.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.