Microsoft, Meta та Amazon підписали угоду про боротьбу з дипфейками на виборах

Джерело: CNBC

Двадцять провідних технологічних компаній, серед яких Microsoft, Meta й Amazon, оголосили про спільне зобов’язання боротися з поширенням дезінформації, створеної на основі штучного інтелекту, напередодні виборів у 2024 році.

Стартапи зі штучного інтелекту OpenAI, Anthropic і Stability AI також приєдналися до команди разом із соціальними мережами, такими, як Snap, TikTok і X.

Зокрема мовиться про боротьбу з дипфейками, які використовують оманливі аудіо, відео та зображення, щоб імітувати ключових людей у демократичних виборах або надавати неправдиву інформацію про голосування.

За даними видання, техкомпанії готуються до масштабного року виборів у всьому світі, які будуть стосуватися понад чотирьох мільярдів людей у понад 40 країнах.

Останнім часом зростання контенту, створеного штучним інтелектом, спричинило серйозні занепокоєння щодо поширення дезінформації, пов’язаної з виборами.

Так, згідно з даними компанії з машинного навчання Clarity, кількість створених дипфейків зросла на 900% за останній рік.

Українська співачка Джамала анонсувала нову пісню “Люблю”, яка, схоже, вийде на платформах 24 травня. В опублікованому відео в Instagram видно, як вагітна Джамала виконує приспів, тримаючись за живіт.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про намір подати ордери на арешт лідерів ХАМАСу та прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Причиною назвали воєнні злочини та злочини проти людяності, пов’язані з подіями 7 жовтня та війною в Газі.

Американський актор Дебні Коулмен, відомий ролями у фільмах “З дев’ятої до п’ятої” та “Тутсі”, помер у віці 92 років.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

У неділю, 19 травня, гелікоптер, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі, зазнав аварії. Невдовзі стало відомо, що внаслідок авіакатастрофи загинули всі пасажири. Світові лідери висловив свої співчуття у зв’язку із загибеллю Раїсі.