Microsoft, Meta та Amazon підписали угоду про боротьбу з дипфейками на виборах

Джерело: CNBC

Двадцять провідних технологічних компаній, серед яких Microsoft, Meta й Amazon, оголосили про спільне зобов’язання боротися з поширенням дезінформації, створеної на основі штучного інтелекту, напередодні виборів у 2024 році.

Стартапи зі штучного інтелекту OpenAI, Anthropic і Stability AI також приєдналися до команди разом із соціальними мережами, такими, як Snap, TikTok і X.

Зокрема мовиться про боротьбу з дипфейками, які використовують оманливі аудіо, відео та зображення, щоб імітувати ключових людей у демократичних виборах або надавати неправдиву інформацію про голосування.

За даними видання, техкомпанії готуються до масштабного року виборів у всьому світі, які будуть стосуватися понад чотирьох мільярдів людей у понад 40 країнах.

Останнім часом зростання контенту, створеного штучним інтелектом, спричинило серйозні занепокоєння щодо поширення дезінформації, пов’язаної з виборами.

Так, згідно з даними компанії з машинного навчання Clarity, кількість створених дипфейків зросла на 900% за останній рік.

Глава Росії Володимир Путін 16 травня відвідає Китай для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, які, як сподівається Кремль, поглиблять стратегічне партнерство між двома геополітичними суперниками Сполучених Штатів.

15 травня президент Володимир Зеленський поспілкувався з прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру, зокрема висловивши вдячність за підтвердження участі країни у Глобальному саміті миру.

Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.

15 травня президент Володимир Зеленський підписав укази про вихід України з низки угод, укладених у межах Співдружності Незалежних Держав.

Оперативне командування “Південь” поінформувало, що морські піхотинці 35 окремої бригади відпрацьовували навички ведення бою в умовах міської забудови.