У США закликають ухвалити покарання за створення дипфейків після скандалу з Тейлор Свіфт

Джерело: BBC

Політики США закликають до ухвалення нових законів про кримінальну відповідальність за створення дипфейків після того, як відверті фото Тейлор Свіфт – створені ШІ – переглянули мільйони користувачів інтернету.

Фейкові зображення виконавиці, зокрема, були опубліковані у X та Telegram.

Конгресмен США Джо Морелл назвав поширення знімків “жахливим”.

Соцмережа X повідомила, що “активно видаляє” зображення та вживає “відповідних заходів” проти облікових записів, які поширювати фото Свіфт.

“Ми уважно стежимо за ситуацією, щоб гарантувати, що будь-які подальші порушення будуть негайно розглянуті, а вміст буде видалено”, – наголосили в X.

Попри те, що низка опублікованих фото вже видалені, на момент публікації одне фейкове фото Тейлор Свіфт переглянули 47 мільйонів разів, перш ніж його видалили.

Дипфейк використовує штучний інтелект (ШІ), щоб зробити відео когось, маніпулюючи його обличчям або тілом. Дослідження 2023 року показало, що з 2019 року кількість створених фейкових зображень, за сприянням ШІ, зросла на 550%.

На цей час у США немає федеральних законів, які забороняють розповсюдження або створення зображень дипфейк, хоча на рівні штатів були зроблені кроки для розв’язання цієї проблеми.

У Великій Британії розповсюдження глибокої фейкової порнографії стало незаконним відповідно до Закону про безпеку в Інтернеті у 2023 році.

Депутат від Демократичної партії США Морелл, який минулого року оприлюднив запропонований Закон про запобігання підробкам інтимних зображень, який забороняв би поширення підробленої порнографії без згоди, закликав до термінових дій з цього питання.

Він сказав, що зображення та відео “можуть завдати непоправної емоційної, фінансової та репутаційної шкоди – і, на жаль, це непропорційно впливає на жінок”.

Більшість дипфейкових зображень в інтернеті мають порнографічний характер. 99% з них – фото з зображенням жінок.

Демократка Іветт Д. Кларк зазначила, що випадок з дипфейковими фото Тейлор Свіфт – не є чимось новим. Вона зазначила, що жінки були мішенню цієї технології роками, додавши, що завдяки прогресу в штучному інтелекті створювати дипфейки легше та дешевше.

Конгресмен-республіканець Том Кін-молодший погодився, сказавши, що “очевидно, що технологія штучного інтелекту розвивається швидше, ніж необхідні бар’єри”.

“Незалежно від того, чи є жертвою Тейлор Свіфт, чи будь-яка молода людина в нашій країні, ми повинні встановити гарантії для боротьби з цією тривожною тенденцією”, — додав він.

Свіфт публічно не коментувала ситуацію з фото, але Daily Mail повідомила, що її команда “розглядає судовий позов” проти сайту, який опублікував створені штучним інтелектом зображення.

Занепокоєння щодо контенту, створеного ШІ, зросло, оскільки цього року мільярди людей голосують на виборах по всьому світу.

Цього тижня фальшивий автоматичний дзвінок, нібито від президента США Джо Байдена, викликав розслідування. Вважається, що його створив штучний інтелект.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.