Мікропластик порушує фотосинтез, що може мати значні наслідки для врожайності – дослідження
Джерело: PNAS
Нове дослідження виявило, що мікропластик може зменшувати швидкість фотосинтезу до 18%, що може мати наслідки для врожайності і продовольчих запасів.
У межах дослідження фахівці проаналізували дані 157 попередніх досліджень про вплив мікропластика на фотосинтез.
Встановлено, що вплив мікропластику залежить від виду рослини та місця, де вона зростає, але у середньому зниження швидкості фотосинтезу коливалось від 7,05% до 12,12% у наземних рослин, морських водоростей та прісноводних водоростей. Рівень хлорофілу а – головного пігменту для фотосинтезу – знижувався у прісноводних водоростях на 18,25%.
Відтак фахівці вирахували, якими будуть втрати у продовольстві через такий вплив: від вирощування пшениці у Європі до виробництва кукурудзи у США – наслідки впливу мікропластику виявились значними.
“Це зменшення, за оцінками, може призвести до щорічної втрати від 109,73 до 360,87 мільйона метричних тонн сільськогосподарської продукції, та від 1,05 до 24,33 мільйона метричних тонн морепродуктів”.
Тобто, у найближчі десятиліття ще більше мешканців нашої планети можуть зазнати нестачі їжі і ключових поживних речовин, якщо забруднення мікропластиком продовжуватиметься такими ж темпами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В людському мозку мікропластику стає все більше – дослідження
При цьому фахівці зазначають, що для підтвердження їхніх прогнозів потрібні додаткові дослідження, але навіть ці висновки є тривожним сигналом про реальні та руйнівні наслідки забруднення мікропластиком, оскільки рослини – це основа майже всіх екосистем планети.
“Ці наслідки, ймовірно, поширюються не лише на продовольчу безпеку, а й на загальний стан планети, оскільки фотосинтез є основою не лише для постачання їжі, але й для головних екологічних функцій”.
- Згідно з дослідженням, яке свідчить про те, що морські ссавці вдихають потенційно шкідливі забруднювачі, коли підіймаються на повітря, у диханні дельфінів вперше виявили мікропластик.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.