Мільйон на рік та соцгарантії: у Міноборони запустили добровільну службу для 18-24 років
Джерело: Міноборони
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
“Контракт 18-24” пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 000 000 грн, із яких 200 000 грн виплачуються одразу, а решта – під час служби. Головний акцент – це добровільність. Укладення контракту є свідомим вибором кожного, хто хоче зробити внесок у захист країни та отримати реальні можливості для особистого розвитку.
Після закінчення контракту доброволець самостійно вирішує: чи продовжувати службу, чи повернутися до цивільного життя.
Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення – до 120 000 грн, матимуть можливість “нульової” іпотеки, навчання за державний кошт, безплатний медичне забезпечення, зокрема, зубне протезування, а також право на виїзд за кордон після року служби.
Окрім того, законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
Українська армія змінюється. Вона стає сучасною, сильною і гнучкою. “Контракт 18-24” – це один із кроків до формування професійного війська нового рівня, де кожен доброволець – це цінність і сила нашої оборони, – заявив глава Міноборони Рустем Умєров.
Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+ з найближчим оновленням. Далі – консультація з рекрутером, підписання контракту та проходження підготовки у бойових підрозділах.
Раніше заступник керівника Офісу Президента, полковник Павло Паліса заявив, що нині Україна завершує підготовку реформи для залучення у військо молоді віком від 18 до 25 років.
Паліса розповів, що країна переглядає стару радянську систему призову, котра стримує розвиток армії. Попри ухвалення закону про мобілізацію торік та зниження граничного віку призову до 25 років, цього недостатньо для поповнення лав ЗСУ в умовах повномасштабної війни з Росією. Також вивчаються нові способи компенсації втрат, оскільки нинішня система призову гальмує розвиток.
Серед ініціатив — він назвав впровадження “чесного контракту” з фінансовими заохоченнями, гарантіями підготовки та відкритим діалогом між солдатами та командирами. За словами Паліси, це має зацікавити молодь, котра поки звільнена від мобілізації, а також тих, хто має право на відстрочку чи був звільнений після ухвалення закону.
Додамо, Сполучені Штати Америки можуть висунути умову щодо надання більшої військової допомоги Україні — зниження мобілізаційного віку для чоловіків до 18-25 років. Це питання стало частиною ширших обговорень про підсилення обороноздатності України в умовах тривалої війни.
Зеленський утримується від запровадження такої норми, захищаючи наймолодших громадян від активної участі у бойових діях. Розширення призовного віку, попри його потенційну ефективність у посиленні військових резервів, може викликати політичні ризики через втому населення від війни та поширені випадки ухилення від призову.
Ця умова є частиною пропозицій США щодо посилення військової співпраці на фоні можливого збільшення постачання зброї Україні. Однак такі зміни можуть бути політично складними для України, зважаючи на внутрішню ситуацію та вплив війни на суспільство.
Водночас The Times пише, що в разі погодження на подібні зміни, Україна отримає значно більше військової допомоги, яка включатиме сучасну зброю та підтримку з боку Заходу.
- Україна вимушена переглянути свою позицію щодо мобілізації 18-річних чоловіків на фронт.
- Дмитро Литвин заперечив, що в Офісі Президента готують мобілізацію громадян з 18 років.
- Радник з нацбезпеки США Майкл Волтц повідомив, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп проситиме Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років, щоб залучити сотні тисяч нових військових.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.