Україна розглядає мобілізацію 18-річних на тлі тиску з боку США – WP

Джерело: The Washington Post

Україна вимушена переглянути свою позицію щодо мобілізації 18-річних чоловіків на фронт.

Як розповіли у виданні, США висловили занепокоєння, що дефіцит людських ресурсів може стати більш критичним для України, ніж нестача озброєння.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі в Брюсселі заявив, що навіть за умови забезпечення зброєю та фінансуванням, на передовій повинні бути люди, здатні протистояти російській агресії.

Попри тиск з боку західних партнерів, в Україні мобілізація молоді до 18 років викликає внутрішні суперечки. На думку багатьох українців, зокрема військових, країна повинна більше захищати своє молоде покоління, яке є майбутнім держави і вільне від радянського впливу, якого зазнали попередні покоління. Утім, незважаючи на ці занепокоєння, ситуація на фронті вимагає мобілізації, особливо коли українські підрозділи відчувають нестачу людей на полі бою.

Згідно з повідомленням, адміністрація президента України поки що не підтримує зниження мобілізаційного віку нижче 25 років. Зокрема, представники влади зазначили, що зменшення віку для мобілізації без належного озброєння не виправдане, адже наявні ресурси вже не можуть забезпечити навіть тих, хто нині перебуває на передовій.

Тим часом деякі активісти вважають, що доцільніше було б почати мобілізацію жінок, ніж знижувати мобілізаційний вік до 18 років. Це питання також викликає численні суперечки серед українців.

При цьому вказано, що ситуація на фронті вимагає термінових рішень. Військові скаржаться на нестачу особового складу, а новосформовані бригади не мають достатньо людей для боротьби з набагато більшими силами росіян.

Офіційні особи США, своєю чергою, пропонують допомогу у навчанні новобранців, зазначаючи, що Київ має направити людей за кордон для цього.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.