Мін’юст США перевів марихуану до категорії менш небезпечних речовин за наказом Трампа
Джерело: Axios.
Міністерство юстиції США зробило крок у реформуванні федерального законодавства про наркотичні речовини. Виконувач обов’язків генерального прокурора Тодд Бланш у четвер, 23 квітня, офіційно наказав змінити класифікацію марихуани, схваленої FDA або ліцензованої штатами, визнавши її менш небезпечною для суспільства.
Відтепер речовину переведено з суворого Списку I (де знаходяться героїн, ЛСД та екстазі) до значно м’якшого Списку III, в одному ряду з кетаміном та анаболічними стероїдами. За словами Бланша, це дозволить значно спростити процедури для науковців, які вивчають лікувальні властивості рослини.
“Ці дії дозволять проводити більш цілеспрямовані та ретельні дослідження безпеки та ефективності марихуани, розширюючи доступ пацієнтів до лікування та надаючи лікарям можливість приймати більш обґрунтовані рішення у сфері охорони здоров’я”, – зазначив він у своєму дописі.
Важливо підкреслити, що ця зміна не означає негайної повної легалізації канабісу для розважального використання і не впливає на вироки осіб, які вже відбувають покарання за зберігання. Проте Міністерство юстиції вже призначило на 29 червня спеціальні слухання для оцінки можливості глобальної зміни статусу всіх видів марихуани за федеральним законом.
Цей процес розпочався ще минулого грудня, коли Дональд Трамп підписав відповідний виконавчий указ. Тоді президент пояснив свою ініціативу запитом від громадян, які борються з важкими недугами. Трамп наголошував, що такого кроку “просили американські пацієнти, які страждають від сильного болю, невиліковних хвороб, агресивних форм раку, судомних розладів, неврологічних проблем та багато чого іншого”.
Наразі зміна класифікації знімає бюрократичні бар’єри Агентства з боротьби з наркотиками (DEA) щодо фінансування та проведення експериментальних досліджень.
- У Чехії легалізували марихуану. Відповідний закон підписав президент країни Петер Павел.
- Німецький парламент підтримав новий закон, який дозволяє рекреаційне вживання канабісу.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.