Мінцифри вперше виміряє рівень цифровізації у громадах
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.
Мінцифри за підтримки швейцарсько-української програми EGAP вперше визначатиме рівень цифрових послуг і розвитку діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України.
Індекс цифрової трансформації громад України дозволить виокремити пріоритетні напрями цифрового розвитку й системного впровадження інструментів е-урядування, е-комерції тощо.
“Індекс – це перший такий досвід в Україні, що дозволить оцінювати й покращувати стан локальної цифрової інфраструктури. Рішення, ухвалені на державному рівні, впливають на цифрову трансформацію громад, і навпаки — з рішень на місцях починається комплексний розвиток держави. Тому ми раді презентувати Індекс як інструмент позитивної цифрової трансформації регіонів”, — пояснив заступник голови Офісу президента України Олексій Кулеба.
Структура Індексу відповідає стратегічним цілям Мінцифри, а також враховує світовий досвід цифрової трансформації та нормативні документи, що регулюють цифровізацію на загальнодержавному рівні.
Таким чином, для вимірювання рівня цифровізації в громадах буде використано Базовий (для малих та середніх ТГ) та Розширений Індекси (для значних та великих ТГ), кожен з яких містить 5 однакових блоків, але з різною кількістю індикаторів — 65 та 78 відповідно.
Основні блоки Індексу:
- Цифрова економіка. У цьому блоці оцінюватиметься спроможність територіальної громади забезпечувати розвиток галузі інформаційних технологій, сприяти формуванню розвинутої ІТ-екосистеми на території власної ТГ;
- Розвиток цифрових навичок населення. Група охоплює показники підвищення рівня цифрової грамотності та підтримки громадян, які мають бажання розвиватися в галузі ІТ;
- Цифрова інфраструктура. У блоці йтиметься про наявність та функціонування інфраструктури для населення задля поширення цифровізації й безпечного функціонування;
- Цифровізація публічних послуг. Блок міститиме показники забезпечення надання послуг ТГ через цифрові канали з дотриманням високого рівня зручності, омніканальності, простоти, безпечності тощо;
- Цифрова трансформація органів місцевого самоврядування. У категорії оцінюватиметься підтримка функцій прямої демократії, створення інструментів забезпечення внутрішнього функціонування ОМС, цифровізації всередині ОМС.
За результатами дослідження буде визначено рівень цифрової зрілості територіальної громади — від стартового до трансформаційного.
- Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та ІТ-компанія Genesis запускають безоплатні курси у сфері продуктового ІТ для викладачів вищих навчальних закладів.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
14 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з сексуальним насильством над дітьми, Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса та Міжнародний день раптового сміху. За церковним календарем вшановують пам’ять папи Римського Мартина Сповідника.
За даними синоптиків, у понеділок, 14 квітня, в низці областей України очікуються опади у вигляді дощу.
Лідер угорської опозиції Петер Мадяр пообіцяв 13 квітня, що у разі перемоги на виборах 2026 року розблокує мільярди євро замороженого фінансування Європейського Союзу задля відновлення економіки, а також ініціює референдум щодо вступу України до ЄС.
Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.
Іран був би готовий повернутися до рівнів збагачення урану, які передбачала ядерна угода 2015 року, за умови дотримання певних умов з боку США.