Міндовкілля: Росіяни знищили найціннішу ділянку Джарилгацького нацпарку
Джерело: пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України
Наслідки повномасштабної війни можуть бути відчутними й для майбутніх поколінь. Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства.
У відомстві акцентували, що внаслідок російської збройної агресії на сьогодні в Україні вже спостерігається низка проблем.
Зокрема:
- Уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 мільйона гектарів.
- Під загрозою знищення перебуває 2,9 мільйона гектарів територій Смарагдової мережі – 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
- У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
- Окупованими лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 мільйона гектарів.
- Практично знищено два водно-болотних угіддя міжнародного значення: “Архіпелаг Великі та Малі Кучугури” та “Заплава Сім Маяків”.
- Знищено всю заповідну зону (1588 га), найцінніша степова ділянка Джарилгацького національного природного парку.
- Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.
У пресслужбі пояснили, що перелік та масштаби втрат можуть зростати, оскільки на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебуває під російською окупацією або наразі очікує на розмінування.
У Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни, як і щодня, ми закликаємо всіх, хто поділяє наші прагнення, долучитися до збереження біорізноманіття. Разом з WWF-Україна ми продовжуємо наші зусилля з відновлення екологічної стабільності України, — повідомили у Міндовкіллі.
Зауважимо, 27 серпня міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків, завданих вторгненням росіян довкіллю, зросла у п’ять разів.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
- Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.