Мінфін США попередив: майбутнє санкцій залежить від дій Росії
Джерело: Скотт Бессент в інтерв’ю Fox News
Можливість повернення російських банків до міжнародної системи SWIFT напряму залежить від подальших дій Москви. Таку заяву зробив міністр фінансів США Скотт Бессент, акцентувавши, що майбутнє санкційного режиму залежить від того, як Росія діятиме надалі.
Саме їхні наступні кроки визначать, чи будуть санкції посилені або зняті, – зазначив Бессент. Він також додав, що президент США Дональд Трамп готовий без вагань посилити санкції, якщо це надасть йому перевагу на переговорах.
Щодо умов перемир’я в Чорному морі, які пропонує Москва, Бессент зазначив, що Вашингтон розглядає всі варіанти.
Ми обговорюємо всі можливі варіанти, – зазначив він.
Заяву Бессент зробив на тлі нещодавніх переговорів, що завершилися оголошенням про перемир’я в акваторії Чорного моря між Росією та Україною. За інформацією Білого дому, угода передбачає зупинення вогню і реалізація безпечного судноплавства в регіоні. У відповідь на це, США готові допомогти відновити експорт російських продовольчих товарів на світовий ринок.
Однак, вже через кілька годин після цього Кремль оприлюднив свою версію угоди, в якій наголосив, що припинення бойових дій можливе тільки за умови зняття санкцій з Росельхозбанку та інших банків, що обслуговують експортні операції. Росія також вимагає відновлення доступу своїх банків до SWIFT і валютних рахунків.
Президент Володимир Зеленський розкритикував ці вимоги, назвавши їх “маніпуляцією і обманом”. Він заявив, що Росія намагається перекрутити угоди, вводячи в оману не лише посередників, але й увесь світ.
Офіційні умови перемир’я були чітко викладені в заяві Білого дому. Москва ж знову викривляє реальність, стверджуючи, що припинення вогню залежить від зняття санкцій, – наголосив Зеленський.
26 березня Європейський Союз відкинув вимоги Росії щодо пом’якшення санкцій, пов’язаних з угодою по Чорному морю. Представниця Єврокомісії Анітта Гіппер заявила, що ЄС не розглядає можливість скасування обмежень щодо Росельхозбанку, додаючи, що будь-які послаблення санкцій можливі лише після повного припинення агресії Росії проти України та безумовного виведення її військ з території України.
Читайте також: Путін наказав затягувати мирні переговори, щоб захопити більше територій – ЗМІ
- Президент США Дональд Трамп заявив, що допоможе Україні повернути якнайбільше окупованих територій у межах мирної угоди з Росією.
- Згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, половина українців проти будь-яких територіальних поступок Росії.
- Кремль свідомо затягує мирні переговори щодо України, щоб захопити більше територій та посилити свої позиції у відносинах зі США, інформують джерела, знайомі з логікою керівництва РФ.
- Президент США Дональд Трамп підтвердив, що на переговорах американської та української делегації у Саудівській Аравії обговорювались питання територій.
- Державний секретар США Марко Рубіо, перед від’їздом до Саудівської Аравії для переговорів з українською делегацією, зазначив, що в будь-якій угоді для припинення війни Україні доведеться зробити територіальні поступки щодо земель, які Росія захопила з 2014 року.
У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.
У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.
Президент Фінляндії Александр Стубб пропонує встановити термін для зупинення вогню у війні в Україні. Зокрема він обговорив із главою США Дональдом Трампом початок перемир’я 20 квітня.
Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС поінформувала, що станом на 2025 рік збитки довкіллю України внаслідок російської агресії перевищили 85 млрд євро.
Відхиляючи вимогу Росії скасувати санкції Заходу в обмін на припинення вогню в Чорному морі, європейські лідери засвідчують, що вони все ще можуть бути гравцями на переговорах у Вашингтоні.