Мінімальний посадовий оклад поліцейських стартуватиме від 30 280 грн
Джерело: Судово-юридична газета
12 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 6506-1 про внесення змін до статті 94 Закону “Про Національну поліцію”, що стосується осучаснення розміру грошового забезпечення поліцейських. Цей законопроєкт був зареєстрований ще в січні 2022 року.
Наприкінці 2021 року загострилася проблема низьких зарплат у поліції. У відповідь до Верховної Ради були внесені законопроєкти щодо збільшення грошового забезпечення поліцейських (6506 та альтернативні), але жоден з них не був ухвалений.
Сьогодні на першому читанні був ухвалений законопроєкт, який вносить зміни до статті 94 закону про Національну поліцію, що регулює питання грошового забезпечення поліцейських. Згідно з проєктом, грошове забезпечення поліцейських має бути таким, що забезпечує належні матеріальні умови для ефективного виконання службових обов’язків, з урахуванням характеру, інтенсивності та небезпеки роботи. Воно повинно сприяти відбору кваліфікованих кадрів до поліції, мотивувати до досягнення високих результатів у службовій діяльності та компенсувати фізичні й інтелектуальні витрати працівників поліції.
Пропонується встановити, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, а також наявності наукового ступеня та/або вченого звання.
Грошове забезпечення поліцейських складається з:
- посадового окладу;
- доплати за спеціального звання;
- надбавки за вислугу років;
- доплати за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці;
- доплати за науковий ступінь та/або вчене звання;
- премії (розмір якої у разі її встановлення не може перевищувати 30 відсотків посадового окладу).
Особливі умови та розміри грошового забезпечення поліцейських визначаються Кабінетом Міністрів України.
Посадовий оклад поліцейських не може бути меншим за 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, за винятком курсантів (слухачів) вищих навчальних закладів з особливими умовами навчання, які готують поліцейських.
На 2025 рік прожитковий мінімум становить 3028 грн, що означає, що мінімальний посадовий оклад поліцейського має бути не менше 30280 грн. Проте, зазвичай, закон про державний бюджет встановлює обмеження для окремих органів. Наприклад, для розрахунку окладів суддів використовується прожитковий мінімум у розмірі 2102 грн.
Також проєкт передбачає, що поліцейським виплачується щомісячна надбавка за вислугу років (строк служби) у розмірах:
За наявності стажу служби в поліції від одного до 2 років – 5%, від 2 до 4 років – 10%, від 4 до 7 років – 15%, від 7 до 10 років – 20%, від 10 до 13 років – 25%, від 13 до 16 років – 30%, від 16 до 19 років – 35%, від 19 до 22 років – 40%, від 22 до 25 років – 45%, понад 25 років – 50% посадового окладу.
Порядок виплати надбавки за вислугу років поліцейським затверджує Кабмін.
-
Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт №12442, який передбачає кримінальну відповідальність для керівників територіальних центрів комплектування та військово-лікарських комісій за порушення законів, що регулюють оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
30 квітня відзначають Всесвітній день мобільності та доступності, Міжнародний день джазу, День зачіски та День джинсів (День деніму). Християни сьогодні вшановують апостола Якова.
За даними синоптиків у середу, 30 квітня, на більшій території країни очікується суха та тепла погода.
29 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запровадить програму підтримки виробників бавовнику у трьох областях. Передбачена виплата становитиме 10 тисяч гривень за гектар.
29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.
29 квітня, під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп запропонував себе на посаду Папи Римського. Згодом він уточнив, що насправді не віддає нікому перевагу.