Мінінфраструктури співпрацюватиме з Банком розвитку Ради Європи для відновлення пошкодженого житла
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України готує спільний проєкт з Банком розвитку Ради Європи (БРРЄ) щодо капітальних ремонтів пошкоджених багатоквартирних будинків.
Цільовою групою капітальних ремонтів є житлові об’єкти, які під час збройної агресії РФ зазнали середніх та значних руйнувань.
“Вже зараз реалізуємо комплексну державну політику для відновлення пошкодженого та зруйнованого житла. Високу динаміку показує програма грошової допомоги на ремонти “єВідновлення” – майже 800 мільйонів гривень направлено 10 тисячам родинам українців, чиє житло постраждало внаслідок російської агресії. Кілька тижнів тому почали працювати комісії органів місцевого самоврядування щодо компенсацій за знищене житло”, – розповів очільник Мінінфраструктури.
Він також зазначив, що наступний етап – грошова допомога на відновлення житла зі значними руйнуваннями. За його словами, Мінінфраструктури разом з БРРЄ розглядає можливість спільної реалізації проєкту у відновленні саме багатоквартирних житлових будинків.
Загалом за період повномасштабного вторгнення пошкоджено чи повністю зруйновано понад 23 тисячі багатоквартирних будинків по всій території України.
Впорядкована та перевірена інформація щодо руйнувань акумулюється в Реєстрі пошкодженого та зруйнованого майна (РПЗМ). Наразі середній або значний рівень руйнувань документально підтверджений у 865 багатоквартирних будинках, а, отже, вони можуть потрапити в програму з проведення ремонтних робіт.
У відомстві зазначили, що додатковим компонентом спільного проєкту з Банком розвитку Ради Європи можуть стати компенсації за знищене нерухоме майно. Станом на 31 серпня 2023 року подано понад 24 460 заяв на отримання компенсацій для придбання нової квартири чи будинку.
Довідково. З першого дня російської збройної агресії проти України Банк розвитку Ради Європи долучився до практичної допомоги жертвам збройної агресії РФ. Зокрема, БРРЄ виділив зі свого Фонду мігрантів та біженців понад 5 млн євро для підтримки переміщених осіб з України у країнах-членах Ради Європи.
Нагадаємо, в травні Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт щодо прийняття Статуту Банку. Це є необхідною умовою для приєднання України до однієї з найстаріших та найстабільніших фінансових установ Європи.
- У межах програми “єВідновлення” вже погоджено виплату допомоги 4 806 заявникам на загальну суму 389 мільйонів гривень.
- З 1 серпня подати заявку на участь в програмі “єОселя” можуть ветерани війни, учасники бойових дій, ВПО та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.
- До кінця 2023 року за програмою “єОселя” власне житло зможуть придбати до 10 тисяч родин. Для укладання додаткових 5-6 тисяч угод вже знайдено фінансування.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.