Міністерка оборони Нідерландів з візитом прибула до України
Джерело: Денис Шмигаль/Facebook
10 червня глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен з неоголошеним візитом прибула до України.
Шмигаль провів зустріч з Оллонґрен у Києві. Він висловив вдячність Нідерландам “за підтримку в посиленні української протиповітряної оборони”. Також відзначив ініціативу Нідерландів щодо спільного з партнерами постачання Україні ЗРК Patriot.
Окрім того, глава уряду висловив сподівання на якнайшвидшу передачу літаків F-16, які допоможуть захистити людей та інфраструктуру.
Сторони обговорили спільні оборонні виробництва та обмін технологіями, а також Глобальний саміт миру у Швейцарії. Українська сторона цінує те, що Нідерланди будуть представлені на найвищому рівні.
Ще одна важлива тема — євроатлантична інтеграція України. Покладаємось на активну адвокацію Нідерландів у подальшій роботі з ключовими партнерами Альянсу щодо всебічної підтримки нашої держави, — додав Шмигаль.
Варто зауважити, що Кайса Оллонґрен однією з перших підтримала право України бити по об’єктах на території Росії. З такою заявою вона виступила перед зустріччю міністрів оборони країн ЄС у Брюсселі.
За словами Оллонґрен, Україна може використовувати всі засоби для оборони, аби відновити свою територіальну цілісність.
Вона додала, що зараз Україна веде боротьбу “зі зв’язаною за спиною однією рукою”.
- Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що Нідерланди поставлять Україні деталі та боєприпаси до систем ППО Patriot.
- У декларації “Підтримувати Україну до перемоги” Парламентської асамблеї НАТО від 27 травня зазначили, що лідери Альянсу мають підтвердити свою тверду відданість гарантіям колективної безпеки на Вашингтонському саміті в липні та надіслати чіткий сигнал про те, що Україна на шляху до членства.
- 20 травня Кайса Оллонґрен також повідомила про постачання Силам оборони броньованих бойових машин піхоти YPR із бойовими станціями дистанційного керування.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.
У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.
У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.
В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.
Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.