Міністерка оборони Нідерландів з візитом прибула до України

Джерело: Денис Шмигаль/Facebook

10 червня глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен з неоголошеним візитом прибула до України.

Шмигаль провів зустріч з Оллонґрен у Києві. Він висловив вдячність Нідерландам “за підтримку в посиленні української протиповітряної оборони”. Також відзначив ініціативу Нідерландів щодо спільного з партнерами постачання Україні ЗРК Patriot.

Окрім того, глава уряду висловив сподівання на якнайшвидшу передачу літаків F-16, які допоможуть захистити людей та інфраструктуру.

Сторони обговорили спільні оборонні виробництва та обмін технологіями, а також Глобальний саміт миру у Швейцарії. Українська сторона цінує те, що Нідерланди будуть представлені на найвищому рівні.

Ще одна важлива тема — євроатлантична інтеграція України. Покладаємось на активну адвокацію Нідерландів у подальшій роботі з ключовими партнерами Альянсу щодо всебічної підтримки нашої держави, — додав Шмигаль.

Варто зауважити, що Кайса Оллонґрен однією з перших підтримала право України бити по об’єктах на території Росії. З такою заявою вона виступила перед зустріччю міністрів оборони країн ЄС у Брюсселі.

За словами Оллонґрен, Україна може використовувати всі засоби для оборони, аби відновити свою територіальну цілісність.

Вона додала, що зараз Україна веде боротьбу “зі зв’язаною за спиною однією рукою”.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.