Міністерство юстиції США опублікувало звіт про спробу Трампа скасувати вибори у 2020 році
Джерело: Reuters
Мін’юст США опублікував звіт спецпрокурора Джека Сміта про спроби Дональда Трампа скасувати вибори президента у 2020 році.
У звіті описано рішення Сміта висунути проти Трампа обвинувачення за чотирма пунктами, серед яких – змова з метою завадити збору та підтвердженню голосів після його поразки на виборах у 2020 році.
У другому розділі звіту описано справа Сміта щодо звинувачення Трампа у незаконному збереженні конфіденційних документів нацбезпеки після того, як він покинув Білий дім у 2021 році. Мін’юст США зобов’язався не публікувати цю частину, поки тривають суди проти двох соратників Трампа, обвинувачених у цій справі.
Сміт, який покинув свою посаду минулого тижня, припинив обидві справи проти Трампа після його перемоги на виборах президента у 2024 році. Він пояснив це давньою політикою Мін’юсту проти переслідування чинного президента. Жодна зі справ до суду не дійшла.
Трамп завжди заперечував всі звинувачення, регулярно називаючи Сміта “ненормальним”. Справи він називав політично мотивованою спробою завдати шкоди його кампанії.
Трамп та двоє його соратників у справі щодо секретних документів намагались заблокувати публікацію звіту, але суд їх вимоги відхилив.
Суддя Ейлін Кеннон наказала Мін’юсту поки не дозволяти деяким членам Конгресу у приватному порядку ознайомитись з цим розділом звіту. Невідомо, скільки нової інформації міститиме публічна частина звіту.
В обох справах спецпрокурора проти Трампа було доведено, що він розповсюджував неправдиві заяви про масштабні фальсифікації на виборах 2020 року, чинив тиск на законодавців штату, аби ті не підтверджували результати, та намагався використати шахрайські групи виборців.
Далі був штурм Капітолія 6 січня 2021 року, коли низка прихильників Трампа увірвались до Конгресу, аби завадити законодавцям підтвердити результати голосування.
Однак справи Сміта зазнали юридичних перешкод ще до перемоги Трампа на минулорічних виборах. Справу зупинили на кілька місяців, поки Трамп наполягав, що його не можна переслідувати за офіційні дії, ухвалені коли він був президентом.
Верховний суд у більшості став на його сторону, надавши йому імунітет від кримінального переслідування.
- У вересні повідомлялося, що нині обраний президент США Дональд Трамп хоче подати позов проти Міністерства юстиції та ФБР на суму 115 мільйонів доларів через “зловмисне політичне переслідування” у справі про неналежне зберігання секретних документів у його резиденції у Флориді.
Влада Каліфорнії почала розробку “плану Маршалла”, спрямованого на відновлення Лос-Анджелеса після природних пожеж.
З нового навчального року, що розпочнеться у вересні 2025 року, курс “Підприємництво і фінансова грамотність” стане обов’язковим для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти.
Кліматичні активісти з руху “Just Stop Oil” розфарбували крейдою могилу британського науковця Чарльза Дарвіна у Вестмінстерському абатстві в Лондоні, Велика Британія.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
Народні депутати проголосували за законопроєкт №11321 про відкриту роботу комітетів. Документ підтримали 286 народних обранців.